شنبه گذشته حضور ناصر آملی از اصلاح طلبان وابسته به حزب منحله مشارکت و جواد علیکردی از چهره های اصلاح طلب در دانسگاه حکیم سبزوار بازهم حاشیه ساز شد.

به گزارش بصیر سبزوار،بهانه روز دانشجو فرصتی بود تا برخی از اصلاح طلبان حاشیه ساز برای سخنرانی در دانشگاه حکیم سبزواری حضور پیدا کنند اما این حضور باز هم منتهی به حاشیه سازیی هایی شد.

 

جو حاکم بر دانشگاه در این روز هم پیش بینی چنین حاشیه ای را آسان می کرد به گونه ای که نه تنها از ورود خبرنگاران به داخل دانشگاه جلوگیری به عمل آوردند و برخلاف روزهای معمول حراست دانشگاه به صورت ویژه دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه را داشتند را کنترل می کرد.

 

برخلاف انچه در تبلیغات این برنامه مبنی بر جلسه پرسش و پاسخ  درج شده بود مجری برنامه با اعلام پایان برنامه عملا اعلام می کند که جلسه پرسش و پاسخی در کار نیست این موضوع سبب می شود تا دانشجویانی که برای روشن شدن برخی سولات ایجاد شده در ذهنشان در خصوص سخنرانی ها، بی صبرانه منتظر پرسش و پاسخ بودن به این رفتار اعتراض کنند .

 

اعتراض این دانشجویان تنها با این پاسخ مواجه می شود که جلسه از ابتدا مجوز برای پرسش و پاسخ نداشته است؛  باز هم سوال دیگری را برای دانشجویان ایجاد می کند  که چگونه جلسه ای که مجوزی برای پرسش و پاسخ نداشته برای جذب مخاطب اقدام به تبلیغات دروغین کرده است.

 

اعتراض این دانشجویان به مسئولان حاضر درسالن برگزاری منجر به این موضوع می شود که جلسه به صورت پرسشو پاسخ ادامه پیدا کند اما برخی از دانشجویان اصلاح طلب این موضوع را نیز تاب نیاورده و هنگامی که دانشجویان برای مطرح کردند سوالات خود به بالای سن می روند با هل داد و ممانعت از طرح سوال از سوی برخی دانشجویان  مواجه می شوند.

 

آنچه در این جلسه نصیب مدعیان آزادی بیان بعد توهین به رافت نظام در حصر سران فتنه و تمجید از رژیم پهلوی  شده است  جلوگیری از طرح سوال چند دانشجوی منتقد بوده است.

 

شاید یکی از سوال ها این باشد چرا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری صدای منتقدان دولت بسته شده و از حضور انها در دانشگاه جلوگیری به عمل می اید به گونه ای که در همین دانشگاه حکیم با حضور حسن عباسی مخالفت شده اما افراد معلوم الحال به راحتی اجازه حضور در دانشگاه را پیدا کرده و اقدام به ایجاد فضای دوقطبی در دانشگاه می کنند.

انتهای پیام/