رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سبزوار گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 11میلیارد ریال هزینه برای مرمت و بازسازی بقاع متبرکه در شهرستان شده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین نیساری عصر امروز در مراسم غبارروبی حرم امام زاده شعیب (ع) در سبزوار با بیان اینکه بیش از ۹ بقعه متبرکه از ابتدای سال تا کنون مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند اظهارداشت: بالغ بر ۱۱میلیارد ریال از هزینه مرمت و بازسازی بقاع متبرکه از ابتدای سال جاری شده است.

 

وی با بیان اینکه ۴۰درصد از مبلغ هزینه شده از محل درآمد موقوفات هزینه شده است تصریح کرد: ۵۰درصد از کل هزینه توسط خیرین و از محل نذورات و ۱۰ درصد باقی مانده نیز از اعتباات دولتی تامین شده است.

 

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با اشاره به جایگاه و ارزش امامزادگان د ر بین جامعه خاطر نشان کرد: وجود امامزاده گان در نقاط مختلف کشور سبب می شود روحیه معنوی و نشاط فرهنگ دینی در بین مردم بیشتر شود.

 

نیساری به فعالیت های اداره اوقاف در خصوص تبدیل امام زادگان به قطب فرهنگی تشریح کرد: طرح آرامش ، نشاط معنوی تعطیلات تابستانه، سوگواره یاس نبوی ، ضیافت الهی و بصیرت عاشورایی از مهم ترین برنامه های فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه در امامزادگان شهرستان سبزوار است.

 

وی همچنین با بیان اینکه اعتبارات برنامه های فرهنگی از محل درآمد های امامزادگان و موقوفات مرتبط با آن تامین می شود ادامه داد: نذورات جمع آوری شده در غبارروبی در سه سرفصل  و به صورت ۳۰ درصد در برنامه های فرهنگی ، ۳۰ درصد مدیریتی و ۴۰ درصد در حوزه عمرانی و آبادانی بقعه متبرکه هزینه می شود.

 

انتهای پیام/