نمایشگاه توانمندی معلولین و مددجویان بهزیستی سبزوار با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد.

به گزارش بصیر سبزوار انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه این نمایشگاه نشان از این دارد که محدودیت های جسمی نتوانسته سدی در برابر اراده معلولان باشد اظهارداشت: این اتفاق نشان دهنده این است که در صورت فراهم بودن شرایط برای معلولین ومددجویان استعدادهای آنها شکوفا خواهد شد.

 

وی با اشاره به ای موضوع که افزایش امکانات در جهت افزایش توانمندی ها مددجویان تحت حمایت می تواند به خودکفایی آنها منجر شود تصریح کرد: با توسعه زیر ساخت های آموزشی و توانبخشی می توان معلول را به عنوان فردی دارای نقش موثر در جامعه تبدیل کرد.

 

محسنی بندپی همچنین با اشاره به زحمات فراوان کارکنان بهزیستی در راستای توانبخشی به معلولان عنوان کرد: متاسفانه علی رغم تمام سختی های کار در سازمان بهزیستی حقوق و مزایای متناسب با این شغل در نظر گرفته نشده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال ۹۴ از مرکز پژوهشهای درخواست کریم تا میزان حقوق و مزایای دستگاههای اجرایی را مورد ارزیابی قرار دهد ادامه داد: پس از این ارزیابی مشخص خواهد شد میزان حقوق کارکنان در مقایسه با دیگر دستگاه ها در کجا قرار دارد.

 

نمایشگاه توانمندی های معلولین سبزوار در محل اداره بهزیستی و متشکل از ۳۰غرفه برپاشده است.

 

در این نمایشگاه که دست ساز های معلولین از جمله تابلو فرش ،وسایل ساخته شده از سنگ ،صنایع دستی و…است می توان به راحتی مشاهده کرد که معلولیت در برابر اراده پولادین مانعی نیست.

 

انتهای پیام/