رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: حمایت دولت از معلولین و نیازمندان تحت حمایت بهزیستی کم رنگ شده و برای افزایش توان این افراد باید چاره ای اندیشید.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی شب گذشته در جلسه شورای اداره که با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در سبزوار برگزار شد با بیان اینکه حمایت های دولت از مددجویان تحت حمابت این سازمان کم رنگ است اظهارداشت: در سالهای اخیر برخی از مراکز با سرمایه خیرین و مردم ایجاد شده  می طلبد که دولت نیز در این زمینه کمک بیشتری به این مجموعه ها داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه در سبزوار بزرگ بیش از ۵۳هزار نفر تحت حمایت بهزیستی قرار گرفته اند عنوان کرد: ۵هزار و ۸۰۰نفر از این افراد خانم های سرپرست خانوار بوده و بیش از۲هزار و ۵۰۰نفر از این افراد تحصیلکرده متقاضی کار می باشند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با همچنین با مهم برشمردن تقاضای خانواده های معلولین بر تامین مسکن ادامه داد: متاسفانه بیش از ۳هزار و ۲۰۰ خانواده مددجو نیازمند مسکن در سبزوار بزرگ وجود دارد.

 

مقصودی در ادامه با اشاره به اینکه باید موارد خیریه را به سمت وقف ببریم تصرح کرد: وقف به عنوان منبعی بی انتها بوده و در صورت ایجاد موقوفه برای امور مددجویان می توان تا انتها از این منبع درآمد استفاده کرد.

 

رمضانعلی سبحانی فر دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان های منفک شده از سبزوار توانایی و استعداد لازم برای ایجاد اداره مستقل بهزیستی را دارا هستند تاکید کرد: نمایندگی بهزیستی در شهرستان های خوشاب جوین و جغتای باید به اداره ارتقا یابد.

 

وی همچنین با اشاره به قانون به کارگیری۳ درصد از معلولین در استخدامی ها عنوان کرد: این قانون به درستی اجرایی نمی شود.

انتهای پیام/