رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 46 هزار مسکن معلولین به علت کمبود بودجه در نوبت تکمیل شدن است.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه بیش از ۴۶ هزار مسکن در حال ساخت برای خانواد های تحت حمایت بهزیستی به علت نبود بودجه کافینیمه تمام مانده است اظهارداشت: با شرایط موجود نه بودجه هشت میلیونی سازمان برای تکمیل شدن کافی است و نه مددجویان توان لازم برای تکمیل واحد های نیمه تمام رادارند.

 

وی با اشاره به مذاکراتی برا حضور بنیاد برکت و کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام انجام شده است ادامه داد: با مذاکرات انجام شده این بنیاد ساخت واحدهای بالای ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی را بر عهده خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه برای تامین مسکن خانواده هایی با دو معلول و بالاتر هیچ محدودیتی نداریم تصریح کرد: تا کنون ۱۲ هزار از این خانواده ثبت نام کرده اند و سازمان برای ثبت نام بیشتر نیز محدودیتی نخواهد داشت.

 

محسنی بند پی با اشاره به تامین بودجه لازم برای ساخت مسکن برای خانوادهای دو معلول و بیشتر ادامه داد: ۳۰میلیون تومان کمک بلاعوض به این منازل تخصیص یافته که ۱۵ میلیون تومان از این مبلغ توسط بنیاد مستضعفان ۱۰میلیون تومان سازمان بهزیستی و ۵ میلیون تومان را نیز از محل کمک خیرین تامین خواهد شد.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه سالانه ۲۵ هزار معلول نوزاد با معلولیت در کشور متولد می شوند تصریح کرد: با اجباری شدن طرح غربالگری ژنتیک این رقم را به کنترل در آوریم.

 

وی همچنین با بیان اینکه در سال ۹۴ برای ۴۵هزار از مددجویان شغل ایجاد شده است عنوان کرد: از این تعداد ۲۵ هزار شغل برای معلولین ایجاد شده است و این رقم برای شش ماه نخست سال جاری ۱۳هزار بوده است.

 

انتهای پیام/