مراسم گرامیداشت همسر سردار شهید محمد فرومندی در سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،صبح امروز و به همت سپاه ناحیه سبزوار مراسم گرامیداشت درگذشت همسر شهید محمد فرومندی با حضور فرماندار و مسئولان نظامی و انتظامی شهر ستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام جعفری نسب مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار در این مراسم با بیان اینکه فداکاری ها و از خود گذشتگی مادران و همسران شهدا نقش بزرگ و پررنگی را در پیروزی نظام اسلامی در جنگ تحمیلی داشته است اظهارداشت: مقاومت و ایستادگی این عزیزان در برابر مشکلات سبب می شد تا رزمندگان با توانی مضاعف در جبهه حضور پیدا کنند.

 

وی با اشاره به روحیه بالای رزمندگان نشات گرفته از تربیت اسلامی و دینی انها بود ادامه داد: گذشت و ایثار مادران و همسران شهدا از عزیزترین‌‌های خود موجب شد تا امنیت و آزادی برای کشور رقم بخورد.

 

جعفری نسب با بیان اینکه گرامی داشتن یاد و خاطره ماردان و همسران شهدا تاکید کرد:  نقش مادران و همسران شهدا در تداوم و شکل گیری انقلاب اسلامی مصداق بارزی از ولایت پذیری ، ایثار، گذشت و صبر و استقامت بانوی بزرگ صدر اسلام حضرت ام البین(س) است.

 

وی ادامه داد: باید رشادت ها و فداکاری های مادران در طول دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان معرفی شود تا بیشتر با رشادت های زنان ایران اسلامی آشنا شوند.

 

خانم شرافت درودی نیا همسر سردار شهید محمد فرومندی قائم مقام لشکر پنج نصر در دفاع مقدس سحرگاه هفتم آذر بر اثر ابتلاء به بیماری سرطان دار فانی را وداع و به همسر شهید خود پیوست.

شهید محمد فرومندی قائم مقام فرماندهی لشکر ۵ نصر از فرماندهان ارشد استان خراسان در هشت سال جنگ تحمیلی بود که وی سال ۶۵ و در عملیات کربلای ۵براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/