سرپرست واحد پژوهش و تحقیقات انجمن دارت گفت: برای فرگیر کردن ورزش دارت در سارسر کشور نیازمند برنامه ای علمی و به روز هستیم.

به گزارش بصیر سبزوار، محمد رضا شهابی ظهر امروز با حضور در کارگاه آموزش علمی دارت در دانشگاه حکیم سبزواری با بیان این موضوع که فراگیر کردن رشته ورزشی دارت در سراسر کشور نیازمند برنامه ای علمی است اظهارداشت: با شروع  فعالیت های تحقیقاتی وبهره مندی از اطلاعات بین برنامه علمی برای گسترش این رشته ورزشی به زودی تهیه خواهد شد.

 

وی به قدمت ۱۳ساله این رشته ورزشی در ایران اشاره کردو افزود: قدمت اندک این رشته در ایران سبب شده است تا گسترش و فراگیری ان با مشکلات و سردرگمی هایی همراه شود.

 

شهابی از جمله اقدامات موثر در این رشته برای افزایش جذب را برپایی دوره های استعداد یابی در نقاط مختلف کشور و برگزاری مسابقات مختلف دانست و افزود: در خال حاضر مسابقات قهرمانی کشور در شاخرود در حال برگزاری است.

 

سرپرست واحد پژوهش و تحقیقات انجمن دارت کشور با اشاره به  تشکیل تیم ملی نوجوانان و جوانان دارت برای حضور در ماسبقات بین المللی ادامه داد:: در حال حاضر بازیکنان در اردوی تیم ملی قرار دارند تا بزودی به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام شوند.

 

شهابی تعداد مربیان رشته دارت در سطح کشور را بالغ بر ۶۰ نفر دانست و افزود: دو مدرس رسمی در انجمن دارت کشور حضور دارند.

 

انتهای پیام/