رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سبزوار از ثبت دو وقف همزمان با پایان هفته وقف خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام حسین نیساری با اعلام این خبر اظهارداشت: واقف خیر اندیش ولی الله اصغری یک قطعه زمین به متراژ ۲۰۰ متر مربع و ارزش ۳۴۰ میلیون ریال جهت احداث مجتمع فرهنگی و قرانی وقف نمود.

وی همچنین ادامه داد:   سلطان وهاب زاده یکباب منزل مسکونی به متراژ ۲۵۳ متر مربع و ارزش ۸۱۰ میلیون ریال را جهت توسعه حسینیه ابوالفضلی سبزواروقف نمودند.

 

نیساری با اشاره به اهمیت ویژه وقف در امور قرانی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون شش وقف در زمینه قرآن صورت گرفته است که این امر نشان از افزایش شناخت ضرورت این مهم در بین جامعه دارد.

 

رئیس اداره اوقاف سبزوار با بیان اینکه هرگاه نیاز های جامعه در زمینه ای شناسایی شود این وظیفه علماو بانیان کار است تا واقفین را نسبت به آن موضوع راهنمایی کنندخاطر نشان کرد: در حال حاضر جامعه نیاز جدی دارد تا با راهکارهای جدید وقف هایی در حوزه علم و پزوهش فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه علم و تکنولوژی با سرعت بسیار در حال پیشرفت است افزود: برای عقب نماندن از این قافله نیازمند سرمایه گذاری در زمینه علم و فناوری هستیم که وقف می تواند یکی از راههای مهم برای سرمایه گذاری در این مورد باشد.

 

انتهای پیام/