رئیس ستاد جمع آوری متکدیان سبزوار گفت:ساماندهی بیش از هزار متکدی و کارتن خواب در دستور کار ستاد جمع اوری متکدیان قرار دارد.

به گزارش بصیر سبزوار علیرضا دیواندری با بیان اینکه بیش ازهزار و ۱۴ متکدی و کارتن خواب بی خانمان در شهرستان سبزوار وجود دارنداظهارداشت: تاکنون ۷۱۴ نفر از این افراد  ساماندهی شده و کار ساماندهی و جمع آوری ۳۰۰ نفر دیگر نیز آنها در جریان است.

 

دیواندری با اشاره به اینکه از دوسال گذشته فعالیت این سازمان آغاز شده است افزود: ظرف ۲ سال اخیر ۷۱۴ متکدی و کارتن خواب از سطح این شهر جمع آوری شده اند.

 

وی با  بیان این موضوع که متاسفانه برخی از این افراد از شهرهای همجوار به سبزوار مهاجرت می کنند تصریح کرد: به علت اینکه این افراد پس از مهاجرت مکانی را برای زندگی نداردند  در مکان های مخروبه، زیر پل ها و مناطق حاشیه شهررا به عنوان مکان سکونت انتخاب می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه  از این تعداد ۲۹۵ نفر زن و ۴۱۹ نفر مرد هستند عنوان کرد: در امد این افراد به طور معمول  را از راه تکدی گری و فروش مواد مخدر می باشد.

 

 

وی به امار  ۱۹۳ نفری از این افراد که ساکن یکی از استانهای مرزی کشور بودند اشاره کرد و افزود: این افراد  با حضور در سبزوار تکدی گری می کردند که  با هماهنگی نیروی انتظامی این افراد از شهرستان خارج شدند.

 

رئیس ستاد جمع آوری متکدیان سبزوار با بیان اینکه  اکثر این افراد به مواد مخدر اعتیاد دارندخاطر نشان کرد:  این  موضوع سبب شد تا به بیماری های مختلفی از جمله ایدز و هپاتیت مبتلا شوند لذا با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و سازمان بهزیستی این افراد پس از جمع آوری توسط ستاد برای آزمایش و درمان به مراکز درمانی کمپ های ترک اعتیاد معرفی می شوند.

 

وی یاد اور شد: برای حمایت از متکدیان و کارتن خواب ها پارسال یک گرم خانه با هزینه ۸۲۰ میلیون ریال توسط شهرداری در سبزوار ایجاد شد.