رئیس اداره اوقاف سبزوار گفت: در سال جاری 19 مورد وقف جدید در سبزوار ثبت شده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد نیساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال جاری ۱۹ مورد وقف جدید در شهرستان سبزوار ثبت شده است اظهارداشت: بیش از ۲میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان ارزش وقف هایی است که در سال جاری به ثبت رسیده است.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای سال هیچ گونه وقف قرانی در موقوفات ثبت شده سبزوار وجود نداشت تصریح کرد: با فعالیت و تشویق خیرین و واقفین و همچنین مشاوره های وقف توسط همکاران اداره پنج مورد وقف قرانی در سبزوار به ثبت رسید.

 

نیساری همچنین با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ و سبک زندگی انها بیان داشت: با فعالیت های انجام شده در سال جاری یک مورد از موقوفات در زمینه شهدا به ثبت رسیده است.

 

رئیس اداره اوقاف سبزوار همچنین با بیان اینکه ۴مورد از وقف های انجام شده در زمینه اهل بیت بوده است تصریح کرد: هشت مورد از موقوفات به صورت انتفاعی و در امور مساجد و حسینیه ها به ثبت رسیده است.

 

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد موقوفات مشارکتی در زمینه های مختلف تاکید کرد: با ترویج فرهنگ وقف ولو با سرمایه های اندکی می توان در امدی پایدار را در زمینه های مختلف ایجاد کرد.

 

نیساری بیان داشت: با وقف مشارکتی سرمایه های اندک مردم جمع اوری شده و پس از آن با خرید و یا ساخت موقوفه از برکات این پدیده به صورت جمعی استفاده کرد.

 

انتهای پیام/