رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: 36 میلیارد ریال یارانه دولتی سهم سبزوار برای نگهداری معلولین در مراکز است.

به گزارش بصیر سبزوار،مرضیه کسرائی صبح امروز در مراسم روز معلول در سبزوار با اشاره به اینکه بیش از ۱۱مرکز شبانه روزی در شهرستان سبزوار کار نگهداری از معلولین را انچام می دهند اظهارداشت: بیش از ۷۰۰معلول به صورت شبانه روزی در این مراکز نگهداری می شوند.

 

وی با بیان اینکه مرکز اوتیسم،نگهداری از بیماران اعصاب و روان و مراکز حرفه آموزی دختران و پسران در آستانه بهره برداری قرار دارد تصریح کرد: به محض آماده شدن زیر ساخت های لازم این مراکز افتتاح خواهد شد.

 

کسرائی در ادامه به حمایت های فرا موسسه ای از معلولین و مراقبت های ویژه اشاره کرد و افزود: تا کنون بخش مراقبت در منزل ویژه سالمندان بیماران ضایع نخاعی و بیماران اعصاب و روان راه اندازی شده است که مستلزم هزینه های بالایی است.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار در ادامه با اشاره به توانبخشی مبتنی بر جامعه بیان داشت: از سال ۸۴فعالیت این بخش در شهرستان آغاز شده است و تمامی معلولین روستایی و خانواده های آنها تحت اموزشهای اشتغال و توانمند سازی برای حضور در جامعه قرار گرفته اند.

 

وی با بیان اینکه توانمند سازی معلولین با توجه به اصول مساوات ،عدالت اجتماعی ،کرامت و عزت نفس معلولین انجام می گیرد تاکید کرد: ارتقای توانمندی های معلولین با هدف مشارکت فعال انها در جامعه و ایفای نقش موثر صورت می گیرد.

 

کسرائی همچنین با اشاره به آماده سازی بیش از ۱۰۰نفر از معلولین برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی در سبزوار عنوان کرد: سال گذشته ۲۵۰مورد تسهیلات اشتغالزایی در سبزوار اعطا شده و این ۱۰۰نفر هم علاوه بر سهمیه شهرستان است.

 

وی با انتقاد از وضعیت نابسامان مبلمان شهری برای استفاده معلولین گفت: در سال های اخیر اقداماتی صورت گرفته است که متاسفانه کافی نیست.

 

رئیس اداره بهزیستی ادامه داد: فضای شهری باید به گونه ای طراحی شود که تمامی معلولین توان استفاده از امکانات را دشته باشند.

 

انتهای پیام/