همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و مدیریت بحران با حضور دستگاههای اجرایی در مدارس سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار ، صبح امروز و با حضور مسئولین ستاد بحران سبزوار مانور ویژه با اجرای سناریوی زلزله و اقدامات لازم پس از ایجاد بحران با هدف حفظ آمادگی نیروهای ایمنی و امنیتی شهرستان و آموزش برای دانش آموزان در مدرسه کاوشگران سبزوار برگزار شد.

 

حسین شاد معاون فنی و عمرانی فرمانداری در این مانور با بیان اینکه انجام این برنامه ها نقش ویژه برای شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاههای مرتبط دارد اظهارداشت: پس از برگزاری این مانور ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت باید در صدد کاهش اسیب های احتمالی در هنگام حوادث برآییم.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه عدم ارتباط مناسب بین دستگاهها در زمان بروز حوادث و بحران ها از مهم ترین نقاط ضعف است تصریح کرد: ایجاد ارتباط موثر بین دستگاهها و اگاهی از امکانات مورد نیاز می تواند نقش ویژه ای در کاهش تلفات و افزایش امداد رسانی بعد از بروز حوادث ایفا کند.

 

شاد مقاوم سازی در حین ساخت بنا ها را از عوامل مهم در کاهش آسیب ها تلفات و تخریب ها دانست خاطرنشان کرد: این اصل باید به عنوان یکی از مهم ترین اصول ساخت و ساز در دستور کار دستگاههای نظارتی قرار گیرد.

 

گفتنی است طبق آمار های اعلام شده از سوی مسئولان آموزش پرورش ۴۰درصد از مدارس سبزوار فاقد ایمنی کافی بوده و در برابر زلزله و حوادث احتمالی ایمن نیستند.

 

انتهای پیام/