معاون فني و عمراني شهرداري سبزوار از مناسب سازي 75 درصد از معابر و فضاهاي شهري سبزوار براي معلولان اين شهر خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، جعفر صائمی نسب در دیدار جمعی از اعضای جامعه نابینایان و کم بینایان با بیان اینکه مناسب سازی معابر و فضاهای شهری سبزوار برای جامعه معلولان از سال ۸۵ در دستور کار شهرداری قرار گرفته سبزواراظهارداشت:   تا کنون ۷۵ درصد معابر برای معلولین مناسب سازی شده است.

وی با اشاره به این موضوع که برای   مناسب‌سازی اماکن، معابر و فضاهای شهری برای معلولان در سبزوار هزینه ای بالغ بر ۲۰ درصد بودجه شهرداری تخصیص یافته  بیان کرد: تلاش مجموعه شهرداری توسعه عدالت محور همه نقاط فضای شهری است، رضایت نسبی شهروندان در این زمینه رهنمون ما در تلاش مضاعف برای توسعه و عمران شهری بوده است.

صائمی در ادامه با بیان اینمه استفاده از امکانات شهری باید برای تمامی شهروندان به صورت یکسان توسعه یابد تصریح کرد:  فعالیت های رفاهی و خدماتی شهرداری در راستای تکریم و احترام به این تمامی اقشار برنامه ریزی شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار افزود: شهرداری سبزوار تلاش نموده امکان تردد آسان برای روشن دلان را با پیاده رو سازی های جدید با موزائیک های زرد رنگ و برجسته فراهم نماید.

صائمی نسب همچنین از در دستور کار قرار گرفتن تجهیز دو چهارراه سبزوار به عنوان پایلوت به چراغ های راهنمایی عبور از خیابان ویژه نابینایان خبر داد و گفت: در صورت فراهم شدن زمینه های لازم دو چهارراه اصلی این شهر مجهز به این چراغ های راهنمایی خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار اشاره به اصلاح و بهسازی رمپ های ورودی سرویس های بهداشتی سطح شهر و شهرداری مناطق سبزوار داشت و افزود: شهرداری با همه توان و در حد چارچوب قوانین و مقررات در اختیار جامعه معلولان سبزوار خواهد بود.

انتهای پیام/