رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: سناریوی مقصر جلوه دادن نیروی انسانی در حادثه قطار مسئولیت را از مسئولین وزارت راه سلب نخواهد کرد.

حسین مقصودی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه نباید برای حادثه به این بزرگی به دنبال خطاهای انسانی گشت اظهار داشت: متاسفانه عدم توجه دولت به سیاست های کلی راه سازی حوادث غم باری را در تصادفات جاده ای و ریلی رقم زده است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت یازدهم تا کنون به دنبال خط خطی کردن کارنامه دولت قبل بوده است بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی تاکنون قدمی را برای تکمیل  قطار سریع السیر  و پروژه حرم تا حرم برنداشته و تنها به چند بازدید فرمایشی از منطقه اکتفا کرده است.

 

وی با بیان اینکه برخی از دولت مردان عدم وجود منابع مالی را بهانه اجرایی نشدن این پروژه های اعلام کرده اند بیان داشت: تعریف پروژه های راه سازی در دیگر نقاط کشور و سرعت اجرای کار آنها با توجه به نیاز به منابع نشان از نادرست بودن این حرف است.

 

مقصودی با اشاره به اینکه وزیر راه بیشترین تمرکز خود را بر خرید هواپیما ها گذاشت تاکید کرد: متاسفانه این پروژه نیز به بن بست خورد و سودی نصیب کشور نشد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در ماههای اخیر هم تصادفات جاده ای نظیر تصادف جاده قم و تصادف اتوبوس دانش آموزان عازم راهیان نور در مناطق حادثه خیز کشور اتفاق افتاد که هیچ واکنش برای رفع این نقاط دیده نشده است.

 

مقصودی با بیان اینکه کلیت این مباحث سبب شده است تا نمایندگان استیضاح وزیر راه را در دستور کار قرار دهند خاطر نشان کرد: استیضاح وزیر را به عنوان یک مسئله مهم در دستور کار قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/