همزمان با حرکت کاروان زائرین اربعین حسینی از سبزوار اجتماع زوار حسینی در سبزوار برگزار می شود.

،جواد شمس آبادی دبیر برگزاری اجتماع حسینی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه همزمان با آغاز سفر کاروان زائرین حسینی از سبزوار اجتماع اربعینی در امام زاده شعیب (ع) برگزار خواهد شد اظهارداشت: این مراسم روز چهارشنبه از ساعت ۲۰ در امامزاده سعیب ابن موسی (ع) و مراسم بدرقه کاروان از محل آستان مقدس شهدا سبزوار برگزار خواهد شد.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری این برنامه برای سومین سال متوالی برگزار می شود تصریح کرد: اجتماع واربعینی و مراسم بدرقه  باهدف  هم بستگی و هم دلی میان زائرین سبزواری اربعین حسینی و همچنین انسجام بخشی به این حرکت عظیم معنوی، این اجتماع به منظور شناخت بیشتر و ارائه راهکار ها و راهنمایی های لازم در خصوص سفر پیاده روی اربعین انجام خواهد گرفت.

 

شمس ابادی با بیان اینکه رسادت و شهادت جوانان این مرز بوم در دفاع از دین و سبب باز شدن راه کربلا شده است بیان داشت: خوشبختانه این حرکت عظیم سبب افزایش هم دلی و برادری بین شیعیان شده و باید هرساله این حرکت را با شکوه بیشتری برگزار کنیم.

 

دبیر برگزاری برنامه اجتماع زوار اربعین با اعلام اینکه  اجتماع بزرگ مانور و رژه عظیمی در راستای تبری جستن از اقدامات ضد بشری تکفیری‌ها و دشمنان اهل بیت (ع) به شمار می‌رودخاطر نشان کرد: این حرکت  اعلام صریح وفاداری و علاقه شدید محبان و ارادتمندان به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) است.

 

وی همچنین ادامه داد: کاروان استان شهدای سبزوار متشکل از ۴۰۰نفر است که هرکدان به نیت از شهدا پای در مسیر زیارت گذاشته اند.

 

انتهای پیام/