اجرای طرح "صدایت را اهدا کن به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی بر دومین سال پیاپی در سبزوار برگزار خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار،زیبا باغانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با اعلام برنامه های هفته کتاب اظهارداشت: برای دمین سال پیاپی و در پی استقبال شهروندان سبزواری از طرح “صدایت را اهدا کن” برای دومین سال پیاپی در این هفته برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به برگزاری این طرح تصریح کرد: خیّرین صدا می توانند برای اهدای صدای خود و ضبط کتاب های صوتی برای استفاده نابینایان و کم بینایان و حتی عموم مردم به کتابخانه حاج ملاهادی مراجعه نمایند.

 

باغانی در تشریح دیگر برنامه های هفته کتاب در سبزوار بیان کرد: : “سوگواره عاشورایی” با کمک اداره آموزش و پرورش شهرستان، انجمن خیرین کتاب و کتابخانه ساز حکیم و ارگان های دیگر برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: سوگواره عاشورایی حفظ ترکیب بند محتشم کاشانی است که در سال گذشته توسط اداره کتابخانه های عمومی سبزوار برای عموم برگزار شد و امسال ویژه دانش آموزان خواهد بود. این مسابقه در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می شود.

 

 

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار با اشاره به اهمیت آشنایی دانش آموزان و کودکان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی  افزود: در هفته کتاب کارگاه آشنایی با کتابخانه های عمومی ویژه دانش آموزان مدارس برگزار می شود.

 

وی عنوان داشت: کارگاه آشنایی با نرم افزار سامان نیز برای اعضا و مراجعین کتابخانه های شهرستان برگزار می شود.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار از برگزاری  سه نشست تخصصی شعر، داستان و نهج البلاغه در این هفته خبر داد و خاطر نشان کرد:

برگزاری جلسات تفسیر صحیفه سجادیه، حفظ و روخوانی قرآن در کتابخانه امامزاده کوشک در هفته کتاب، برگزاری جلسات تفسیر قرآن، تفسیر نهج البلاغه،  تفسیر صحیفه سجادیه و امام شناسی در کتابخانه امامزاده شعیب بطور ویژه و گسترده تر در هفته کتاب برگزار خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر انجام برنامه های فرهنگی در جهت ترغیب و تشویق کودکان به فرهنگ مطالعه عنوان مرد: : تقدیر از کودکان کتابخوان برتر کتابخانه ها، برگزاری مسابقه “تاثیر کتاب در زندگی من” با همکاری دفتر امام جمعه در بخش روداب، برگزاری مراسم “کودک و کتاب” در کتابخانه امامزاده کوشک، بازدید مدارس و مهدکودک ها، قصه گویی در بخش کودک، با این هدف به اجر درخواهد آمد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستاندر هفته کتاب به صورت رایگان انجام خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/