رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: تا کنون 50 مورد از خانواده های روستایی تحت پوشش سازمان بهزیستی برای ساخت منزل شناسایی شده اند.

مرضیه کسرایی در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه شرط ساخت منزل برای خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی وجود دو معلول و بیشتر در یک خانواده است اظهارداشت: بیش از ۵۰خانواده روستایی در سبزوار شناسایی شده اند که دارای این شرایط می باشند.

 

وی در خصوص تامین اعتبار ساخت مسکن های روستایی برای مددجویان بهزیستی عنوان کرد: از مبلغ کل ۱۸میلیون تومان به عنوان کمک بلاعوض سازمان و ۱۵ میلیون تومان دیگر به صورت وام به مددجو ارائه خواهد شد و مابقی مبلغ توسط آورده افراد تامین می شود.

 

 

وی با اشاره به  اینکه تعداد ۵۴ خانواده شهری نیز در سبزوار دارای این شرایط برای ساخت منزل مسکونی هستند ادامه داد: مبلغ کمک بلاعوض برای واجدین شرایط در مناطق شهری ۳۰ میلیون تومان است که توسط بهزیستی ،بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰امام تامین خواهد شد.

 

کسرایی در خصوص ساخت منازل شهری بیان داشت از سال گذشته تعداد ۲۰واحد به پیمانکار واگذار شده است بیان داشت متاسفانه با تاخیری که در ساخت به وجود آمد در حال حاضر عملیات به مرحله سقف زنی رسیده است.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار برای تامین ۳۴ واحد دیگر از منازلی که در مناطق شهری تصریح کرد: با توجه به مراحل ساخت مقرر گرده است تا ۳۴ واحد باقی مانده به صورت خرید از واحد های مسکن مهر تامین شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه بهزیستی تنها مبلغ ۳۰ میلیون به صورت بلاعوض و ۱۵ میلیون به صورت وام پرداخت خواهد کرد خاطرنشان کرد: مددجویان برای خرید مسکن نیازمند اورده بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان هستند که در این خصوص حضور خیرین کارگشای حل این معضل خواهد بود.

 

انتهای پیام/