رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: احداث بیمارستان 500 تخته خوابی سبزوار در انتظار نهایی شدن قرارداد وزارت بهداشت و بانک پاسارگاد است.

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا مسلم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی قرار داد وزارت بهداشت و بانک پاسارگاد این بانک متعهد به ساخت ۲هزار تخت بیمارستانی در کشور می شود اظهارداشت: بیمارستان ۵۰۰تخته خوابی سبزوار هم مشمول این قرار داد بوده و در انتظار نهایی شدن این قرار داد است.

 

وی یکی  از شرایط بانک پاسارگاد را تضمین وزارت بهداشت در بازگشت سرمایه این بانک دانست و افزود: بانک ها به دلیل اینکه بنگاههای تجاری هستند باید از بازگشت سرمایه خود مطمئن بوده و وزارت این تضمین را بدهد در صورت خالی ماندن تخت ها هزینه آن را به بانک پرداخت کند.

 

مسلم همچنین در خصوص طرح تحول سلامت و و واریزی ها آن بیان داشت: از ابتدای سال ۹۵ حتی یک ریال هم بابت این طرح به دانشگاه پرداخت نشده است.

 

وی در ادامه به ساخت مراکز درمان بستر روداب و ششتمد اشاره کرد و افزود: این مراکز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به مراجعه ۱۸۰هزار نفر یه اورژانس بیمارستان واسعی تصریح کرد: اورژانس مهم ترین معضل بیمارستان واعی است که امیدوارین با افتتاح و انتقال بخش اعصاب و روان بخش فعلی به اورژانس اضافه گردد.

 

انتهای پیام/