رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: پیش بینی می شود درآمد موقوفات سبزوار در سال 95 به یک میلیارد و 800میلیون تومان برسد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد نیساری در جمع خبر نگاران با بیان اینکه در سال گذشته در آمد حاصل شده از موقوفات یک میلیارد و ششصد میلیون تومان بوده است تصریح کرد: با افزایش رقبات وقف در سال جاری پیش بینی می شود این رقم به یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان برسد.

 

وی با بیان اینکه می بایست با توضیح و اطلاع رسانی زمینه های مختلف وقف در بین واقفان حوزه این چشمه جاری را گسترش دهیم تاکید کرد: شرایط کنونی نیازمند ایجاد موقوفات در زمینه های رشد علمی تولیدات و مسائل فرهنگی مانند ترویج فرهنگ شهدا است.

 

نیساری با اشاره به این موضوع که از عواید وقف ۲۰۰میلیون هزینه کمک به نیازمندان و یا ۵۰۰میلیون کمک هزینه دانش آموزان شده است تصریح کرد: ممکن است موقوفه ای دارای درآمد کم باشد اما به دلیل همیشگی و پیوستگی این درامد بتوان برای سال ها متوالی روی آن برنامه ریزی کرد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با هفته وقف و برنامه های آن اشاره کرد و افزود: سه روز پایانی ماه صفر و سه روزابتدایی ماه ربیع الاول به نام هفته وقف نام گذاری شده که در آن برنامه های ترویجی برای افزایش موقوفات برگزار خواهد شد.

 

 

نیساری ادامه داد: برنامه ای تحت عنوان واقف یاور در این هفته به تجلیل از واقفان و افراد موثر در زمینه ایجاد وقف برگزار خواد شد و در آن از افراد موثر مانند خبرنگاران حوزه وقف کارشناسان و …تقدیر خواهد شد.

 

انتهای پیام/