مدیر کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: دادگستری استان همچنان امادگی برای پیگیری شاکیان در خصوص فاجعه منا را دارد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام علی مظفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علی رغم اعلام آمادگی دادگستری این استان برای تشکیل پرونده و پیگیری خانواده ای مراجعه نکرده است اظهارداشت: براساس اعلام کمیته ای در مرکز برای پیگیری توسط قوق قضائیه و دولت تشکیل شده و علی الظاهر افراد به ان کمیته مراجعه کرده اند.

 

وی همچنین اعلام کرد: درصورتی که خانواده ای تاکنون برای پیگیری فجایع عربستان اقدام نکرده اند دادگستری استان خراسان این آمادگی را برای  انجام مقدمات کار و پیگیری امر در مجامع حقوقی بین المللی دارد.

 

مدیرکل دادگستری استان خراسان همچنین در خصوص مبارزه با کالای قاچاق در استان عنوان کرد: دستگاهها با قدرت در حال انجام این وظیفه خود هستندو در هرجا که کالای قاچاق به صورت عمده  کشف و ضبط شود به هیچ عنوان به چرخه اقتصادی وارد نشده و معدوم خواهد شد.

 

مظفری در خصوص برخورد با کالای قاچاق نیز افزود: متاسفانه قانون کارآمدی در این موضوع نداریم و برای افزایش اثرات پیشگیری پیشنهاداتی را به عنوان آیین نامه ارائه کرده ایم.

 

وی همچنین با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۹۰۰حلقه چاه غیر مجار مسدود شده است بیان کرد: در حال حاضر در وضعیت بحرانی آب قرار داریم و دستگاه های نظارتی و مسئول نباید اجازه دهند تا متخلفین به این راحتی اقدام به حفر چاه های غیر مجاز کنند.

 

مدیرکل دادگستری استان خراسان همچنین از اجرای طرح رسیدگی به دعوی مربوط به طلاق خارج از دادگستری از نیمه سال گذشته خبر داد و افزود: از زمان اجرای این طرح آمار طلاق در استان ۱۲دردص کاهش داشته است.

 

انتهای پیام