صبح امروز و همزمان با سایر نقاط کشور رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار، جانشین سپاه ناحیه سبزوار سرهنگ دوم پاسدار ابراهیم شم آبادی در ابتدای این رزمایش در جمع دانش آموزان بسیجی با بیان اینکه آشنایی دانش آموزان با پدافند غیر عامل از ضروریات است اظهارداشت: آشنایی با مهار آتش حملات احتمالی و عملیات امداد و نجات برای انجام در مواقع ضروری مواردی است که باید دانش آموزان با آن آشنایی پیدا کنند.

 

شم آبادی با اشاره به اینکه آمار بالای تلفات در جنگ ها در بین زنان و کودکان نشان از عدم آمادگی با بحران در بین این گروه از جامعه است تاکید کرد: انجام این رزمایش ها سبب خواهد شد تا برخی از آمادگی ها لازم در بین دانش اموزان ایجاد شده و به خانواده ها انتقال پیدا کند.

 

وی مجموعه اقدامات کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری در شرایط بحرانی را پدافند غیرعامل دانست و افزود: ابزار ، اقداماتی به  منظورکاهش آسیب نیروهای انسانی و منابع در حمله سایبری نیز باید پیش بینی بشود.

 

جانشین سپاه ناحیه سبزوار ادامه داد: آمادگی دانش آموزان در برابر تهدید، این پیام را به دشمن می دهد که ایران اسلامی همواره در مقابل تهدیدات دشمن آماده است و در مقابل آن ها خواهد ایستاد.

 

وی عنوان کرد: رزمایش پدافند غیرعامل برای آمادگی رویارویی با بحران های حقیقی توان و کارایی جامعه را در حفظ زیرساخت های کشور در شرایط بحرانی ارتقاء می بخشد.

 

انتهای پیام/