رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از آغاز به کار مرکز تخصصی شناسایی و درمان سرطان در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،علیرضا مسلم صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام آغاز به کار مرکز شناسایی و درمانی سرطان در سبزوار اظهارداشت: سبزوار بعد از مشهد تنها شهری است که توانسته مرکز رادیوتراپی را فعال و اقدام به پذیرش بیمار کند.

وی در ادامه با بیان اینکه مراحل ساخت این پروژه از سال ۹۱ آغاز شده است بیان داشت: در سال ۹۳ این مرکز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد اما به جهت اختلاف با بخش خصوصی روند بیمار پذیری به تعویق افتاد.

مسلم با اشاره به اینکه پس برطرف شدن اختلافات در حال حاضر دستگاه متعلق به دانشگاه و با تعرفه دولتی اقدام به پذیرش بیماران می کند تصریح کرد: فاز دوم رادیوتراپی نیز با تجهیز مرکز به دستگاه شتاب دهند با قدرت بالا اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه با دستگاه موجود نیز ۹۰درصد سرطان ها قابل پیگری و درمان است ادامه داد: با تجهیز مرکز به دستگاه های انرژی موارد بیماری سرطان پوست نیز در سبزوار قابل درمان خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۶۰ الی ۷۰بیمار در طول یک ماه تحت مدوا قرار خواهند گرفت تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده لیست انتظار نیز برای درمان وجود نخواهد داشت.

وی هزینه ساخت و تجهیز مرکز را ۵میلیارد تومان عنوان کرد.

انتهای پیام/