یاد واره شهید دامرودی اولین شهید مدافع حرم دیار سربدارن همزمان با اولین سالروز شهادتش در روداب برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار، یادواره اولین شهید مدافع حرم سبزواری با حضور جمعی از مسئولین شهر سبزوار و روداب و مردم شهید پرور این بخش برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام جلالیان از اساتید و فعالن فرهنگی با بیان اینکه انسان های وارسته ای که امروز در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت میرسند ادامه دهنده راه امام حسین هستند اظهارداشت: کار این شهدا سبب زمینه سازی برای ظهور خواهد شد.

 

وی ادامه داد: یکی از رسالت‌های مهم همگان در عرصه کنونی را ترویج فرهنگ ناب شهادت در جامعه دانست و گفت: همگان باید در انتقال فرهنگ ناب شهادت به نسل امروزی به ویژه نوجوانان و جوانان تلاش کنیم.

 

جلالیان با اشاره به توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان برای ترویج فرهنگ غرب در کشور گفت:‌ خانواده‌ها به ویژه قشر جوان و نوجوان باید در این زمینه هوشیاری لازم را داشته باشند تا تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

 

در ادامه این جلسه از  اپلیکیشن “از عشق تا دمشق” با محوریت زندگی شهید رضا دامرودی رونمایی شد.

 

این اپلیکیشن که برای نسخه اندروید موبایل طراحی شده برشی از زندگی شهید دامرودی ،عکس ها و نکات مرتبط با این شهید را در بردارد.

 

در انتهای مراسم با حضور مسئولین خانواده شهیدو مردم شهید پرور روستای دامرود بر مزار این شهید بزرگوار المان یادمان این شهید افتتاح شد.

 

انتهای پیام/