عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقش رسانه در بیان اهداف واقعه کربلا حیاتی و انکار ناپذیر است.

به گزارش بصیر سبزوار،آیت الله حسن عالمی صبح امروز در همایش عاشورا، وقف و رسانه در سبزوار با بیان اینکه نقش رسانه در بیان اهداف و واقعیت واقعه عاشورا نقشی اساسی است اظهارداشت: اگر فعالان رسانه به درستی واقعه عاشورا را منعکس نکنند دشمنان از این فرصت استفاده کرده و عواملی انحرافی را وارد خواهند کرد.

 

وی با اشاره به اینکه امام حسین با هدف مقابله با منکر شیوع منکرات در جامعه و حفظ و بقای دین دست به قیام زد  عنوان کرد: اگر امام حسین (ع) در مقابله دشمنان اسلام ایستادگی نمی کرد سبب گسترش منکرات در جامعه اسلامی می شد لذا از اسلام تنها نما و پوسته ای باقی می ماند.

 

عضو مجلس خبرگان با بیانم اینکه رسانه در گسترش فرهنگ عاشورایی باید پیشگام و پرچم دار باشد تصریح کرد: آنچه باید از واقعه عاشورا دیده شود و صورت کامل منتقل شود را می توان از طریق رسانه ها به تمام جهان منتقل کرد.

وی با بیان اینکه وظیفه انتقال رخ داد های کربلا بر عهده امام سجاد(ع) بوده است خاطر نشان کرد: جریان رسانه ای ایمم واقعه را امام سجاد (ع) مدیریت کرده و اطلاعات لازم را به نسل های بعد منتقل کرده اند و از این موضوع می توان به نقش و اهمیت رسانه در رفتار ائمه اطهار پی برد.

 

آیت الله عالمی با بیان اینکه امروزه وظیفه هر انسان مسلمانی مطالعه در خصوص عاشورا و حقیق این واقعه است عنوان کرد: اهل رانه نباید بدون مطالعه و از روی نا آگاهی اقدام به انتشار مطالب خلاف واقع کنند.

انتهای پیام/