امام جمعه روداب گفت: خالی شدن روداب و مهاجرت افراد از روستا ها خطری است که بزرگترین بخش کشور را تهدید می کند.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام اسماعیل کیانی با بیان اینکه  خالی از سکنه شدن روستاهای روداب یک خطر جدی است اظهارداشت: در حال حاضر برخی از روستا های این بخش به دلیل نبود امکانات و عدم توجه مسئولین خالی از سکنه شده که این موضوع در حال سرایت به روستاهای دیگر است.

 

وی با اشاره به وسعت بسیار زیاد این بخش و محرومیت های آن تصریح کرد:شرایط ویژه منطقه با خالی شدن روستاها سبب ایجاد معضلات جدی تر  وسبب نا امنی وایجادمشکلات امنیتی درآینده می شود.

 
کیانی مقدم با بیان اینکه متاسفانه انگیزه ای ماندن در روستا برای مردم این بخش محروم باقی نمانده است خاطر نشان کرد عدم امکانات ابتدایی نظیر آب آشامیدنی و نبود راه های ارتباطی سبب شده تا روستائیان این بخش حاشیه نشینی در شهر ها را بر ماندن در روستا ترجیح دهند.

 

امام جمعه روداب در ادامه با اشاره به معضلاتی که حاشیه نشینی در پی دارد ادامه داد: متاسفانه این مسئله نیز عواقب و هزینه های مالی را بر شهر تحمیل می کند.

 

وی با بیان اینکه برآورده کردن توقعات ابتدایی کم ترین حق مردم محروم این منطقه است ادامه داد: تامین آب شرب از طریق لایروبی قنوات کم ترین حقی است که مردم روستا های محروم باید از آن بهره مند شوند.

انتهای پیام/