مدیر کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: در دستگاه قضایی یک نفر هم مشمول دریافت حقوق های نجومی نبوده است.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام علی مظفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در دستگاه قضایی حتی یک نفر هم مشمول دریاف حقوق های نجومی نبوده است اظهارداشت: خوشبختانه پرداختی های سازمان به گونه ای است که اجازه پرداخت های اینگونه را نمی دهد.

 

وی با بیان اینکه هر گونه دریافت نجومی یا خلاف قانون و یا خلاف شرع است بیان داشت: مشکل که در حال حاضر برای رسیدگی به پرونده دریافت کنندگان نجومی با آن روبرو هستیم عدم تشکیل پرونده مقدماتی از سوی دولت است .

 

مدیرکل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مطمئنا هستند افردی  در استان خراسان که از طریقی با پرونده های اقتصادی در ارتباط هستند حال به صورت دریافت حقوق نجومی پاداش و یا وام های بدون ظابطه تصریح کرد: تا امروز گزارش قابل توجهی به ما نرسیده است.

 

مظفری به جلسات برگزار شده در خصوص این پرنده ها اشاره کردو افزود: در صورت وصل چنین گزارش هایی دستگاه قضا بدون فوت وقت  و به صورت فوق العاده به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

 

وی در ادامه بیان داشت: در خصوص رسیدگی به این پرونده ها ابلاغی از سوی رئیس دستگاه قضا برای چند تن از قضات نیز اخذ شده است.

 

مدیر کل دادگستری استان خراسان همچنین بابیان اینکه با همت همکاران قضایی طرح پالایش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی را انجام داده ایم بیان داشت: با اجرای این طرح با کاهش ۱۵ درصدی ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی مواجه شدیم.

 

مظفری همچنین از کاهش ۶۵ درصدی جرائم خاص مانند سرقت مسلحانه و قتل در استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در حوزه جرائم کیفری نیز با کاهش ۲هزار نفری روبرو هستیم.

 

وی همچنین ادامه داد: در خصوص زمان رسیدگی به پرونده ها در صورت مجوزهای قانونی ظرف ۵روز رسیدگی و اعلام نوبت خواهد شد.

 

مظفری با بیان اینکه ۱۲۰هزار پرونده استاندارد و مطلوب دادگستری در استان است ادامه داد: در حال حاضر با کاهش ۷۰هزار پرونده به رقم ۱۹۰هزار رسیده ایم که درصدد هستیم این رقم به استاندارد نزدیک شود.

 

انتهای پیام/