رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار گفت: به سرانجام رسیدن ثبت روز بیهقی در تقویم ملی نیازمند همدلی فرماندار و نمایندگان در پیگیری این طرح در سطوح کشوری دارد.

به گزارش بصیر سبزوار، مهدی مقصودی شب گذشته در شمین همایش بزرگداشت ابوالفضل بیهقی و با بیان اینکه این مراسم ششمین همایشی است که در سبزوار برگزار می شود اظهارداشت : در بزرگ و بلند مرتبه بودن نقش بیهقی در تاریخ کشور هیچ کس شکی ندارد و برای ثبت اول آبان به عنوان روز نثر فارسی پیگیری نمایندگان و فرماندار باهم به نتیجه خواهد رسید.

 

 

وی شخصیت بیهقی را دارای ابعاد مختلف دانست و افزود: کتاب هایی که در ابعاد مختلف شخصیتی وی مانند سیاست ادبیات و… از سوی ادیبان و بزرگان نوشته شده تاظر بر این بحث می باشد.

 

مقصودی در ادامه با اشاره به پیوند شورای شهر و دانشگاه در خصوص برگزاری این همایش خاطر نشان کرد: امیدواریم این اتفاق فرهنگی که سبب برگزاری این همایش شده با حضور دیگر دانشگاههای شهر برای برگزاری همایش های فرهنگی و علمی در شهر ادامه یابد.

 

عضو شورای شهر سبزوار همچنین به المان رها شده ابوالفضل بیهقی اشاره کرد و ادامه داد: از فرماندار می خواهیم تا با نظر مساعد به این طرح شرایط تکمیل آن را فراهم کند.

 

انتهای پیام/