معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شایع ترین مسمومیت در بین شهروندان سبزواری مسمومیت دارویی است.

 

به گزارش بصیر سبزوار، ابو القاسم ده نبی با بیان اینکه مسمومیت یکی از بیماری‌های شایعی است که روزانه شهروندان بسیاری در اثر آن روانه بیمارستان‌ می‌شوند اظهارداشت: با رعایت بهداشت فردی و توجه به هشدارهای متخصصین به سادگی می‌توان از این بیماری خطرناک جلوگیری کرد.

 

وی شیوه جدید زندگی ماشینی و دسترسی آسان مردم ما به انواع مواد شیمیایی، داروها، سموم را سبب افزایش مسمویت ها داست و افزود:  عدم  اطلاع کافی از نحوه نگهداری، مصرف، عوارض، خطرات و هشدارهای مربوطه شیوع مسمومیت‌های اتفاقی و تعمدی را در جامعه به میزان زیادی افزایش داده است،

 

ده نبی با بیان اینکه بسیاری از این مسمومیت‌ها توسط کادر پزشکی، درمانی کنترل شده و به مرگ منتهی نمی‌شودادامه داد:  این بیماری بر  پیکره اقتصاد، سلامت و بهداشت جسمی و روانی جامعه خانواده‌ها وارد خسارات جبران‌ناپذیری خواهد کرد.

 

معاون غدا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: آموزش راه های پیشگیری و چگونگی کنترل  این بیماری بهترین روش برای برای جلوگیری از بروز بیماری است.

 

معاون غذا و دارو با اشاره به شیوع ۶۶ درصدی مسمومیت دارویی در سبزوار اظهار داشت : مسمومیت با دارو به علت عدم آگاهی مردم و مصرف خودسرانه داروها بدون تجویز پزشک سلامت خود را به خطر می اندازند.

 

 

انتهای پیام/