معاون اجرايي سازمان مديريت پسماند شهرداري سبزوار گفت: مکانیزه شدن جمع آوری پسماند شهری در سبزوار به ۷۰ درصد رسيد.

به گزارش بصیر سبزوار، عبداله رودسرابی بااشاره به اهمیت بالای حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان ،اظهارداشت: حفظ سلامت محیط زیست و انجام خدمات صحیح در امور نظافت و پاکیزه گی نیازمند همکاری مردم و شهرداری ها است.

 

وی با بیان اینکه  اینکه مکانیزه شدن جمع آوری زباله یکی از  طرح های مهم سازمان پسماند در حوزه خدمات رسانی به شهروندان است: اظهار داشت: با اجرای جمع آوری مکانیزه زباله طراوت و زیبایی شهر برای شهروندان چند برابر شده و سطح شهراز زیبایی و آراستگی مطلوب تری برخوردار می گردد.

 

 

رودسرابی با اشاره  افزایش رضایمتندی همشریان با  اجرای این  طرح  تصریح کرد: با اجرای این طرح علاوه در صرفه جویی هزینه و نیروی انسانی از ریزش شیرابه زباله در سطح شهر جلوگیری شده و سرعت جمع آوری زباله نیز افزایش پیدا می کند.

 

 

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار ادامه داد : سال گذشته شهرداری سبزوار در راستای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به شهروندان اقدام به خرید ۱۲ دستگاه ماشین جمع آوری مکانیزه پسماندهای شهری کرد تا جمع آوری زباله شهروندان به صورت مکانیزه و بهداشتی انجام پذیرد.

 

 

رودسرابی همچنین اضافه کرد: در ادامه روند تکمیل طرح مکانیزه شدن پسماندهای شهری در سبزوار شهرداری اقدام به خرید ۵۰ مخزن زباله ۷۷۰ لیتری با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال نمود که در این راستا تعداد مخازن جمع آوری مکانیزه پسماند شهری در سبزوار به ۷۰۰ عدد رسید.

 

 

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار بیان کرد: در موضوع جمع آوری زباله های شهری فقط شهرداری دخیل نیست و مردم نیز باید در امر تفکیک و دفع زباله ما را یاری کنند، ما به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که شهرداری نیز در این خصوص دغدغه خاطر دارد.

 

وی در ادامه گفت: در شهر سبزوار روزانه ۱۵۰ تن زباله جمع آوری، حمل و دفن بهداشتی می شود که بطور میانگین در ۲۴ ساعت شبانه روز ۳۳۰ میلیون ریال برای این امر هزینه می شود.

 

رودسرابی در پایان گفت: در شهر سبزوار ۴۵۰ پاکبان با ۳۵دستگاه خودرو عملیات رفت وروب و جمع آوری پسماندهای شهری این شهر را بر عهده دارند.

 

انتهای پیام/