امام جمعه موقت سبزوار گفت: تعامل با دنیا نباید به منزله قبول فرهنگ غرب در کشور باشد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه رشد علمی و تولید علم است که سبب پیشرفت غرب شده است بیان داشت: حضور نخبگان  کشوری این فرصت را فراهم می کند که ایران نیز به به پیشرفت علمی حرکت کند و باید از این فرصت بهره کای را برد.

 

وی با بیان اینکه تعامل با دنیا نباید سبب شود که فرهنگ غرب در کشور حاکم شود تصریح کرد: تعامل به معنی قبول فرهنگ نیست.

 

ابراهیمی همچنین به مناظرات انتخاباتی بین دو کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا اشاره کردو افزود: توهین ها و مسائلی که این دو نفر به هم ربط می دهند نشان از این دارد که هیچ نشانه ای از معنویت در انها نیست.

 

وی با اشاره به استعداد ها و نخبگان شهرستانی که در مناطق مختلف کشور حضور دارند عنوان کرد: با دعوت از این نخبگان و استفاده از توانمندی های آنها می توان برای توسعه منطقه و شهرستان استفاده کرد.

 

ابراهیمی در ادامه خطبه ها بابیان اینکه در حال حاضر بحث تغییر امام جمعه شهرستان مطرح است گفت: تغییر امام جمعه شهرستان امری طبیعی است.

 

امام جمعه موقت شهرستان با بیان اینکه اگر این موضوع بر بنده تکلیف شود می پذیرم ادامه داد: موروثی شدن بدون در نظر کرفتن شایستگی ها امری ناپسند است.

 

وی همچنین ادامه داد: بنده به لحاظ شخصی برای انتخاب مشکل دارم اما در صورت تشخیص و انتخاب قبول خواهم کرد.

 

ابراهیمی با اشاره به اینکه انتخاب امام جمعه با کاندیدا تفاوت دارد افزود: از زحمات و نیت صادقانه دوستان تشکر می کنم.

 

وی ادامه داد: برخی افراد که برای امامت جمعه مطرح هستند این مسئله را به رسانه های معاند کشانده و موروثی شدن را مطرح کرده اند را به توبه دعوت می کنم.

 

انتها یپام/