مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري سبزوار گفت: برنامه فرهنگ سازی عدم استفاده از قلیان در پارک، بوستان ها، معابر و شوارع عمومی در دستور کار اين سازمان قرار گرفت. / با متخلفان نیز برخورد قانونی و قضائی خواهد شد.

به گزارش بصیرسبزوار، سید علی دلبری با اعلام این خبر اظهارداشت: به منظور استفاده بهینه و سالم خانواده‌ها از پارک‌ها و مراکز تفریحی و طی هماهنگی‌های به عمل آمده با مراجع قضائی، طرح ممنوعیت استعمال قلیان در پارک‌ها از چندی پیش در سبزوار آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه در بیش از ۳۲پارک در سطح شهر تابلوها ممنوعین استفاده نصب شده است تصریح کرد:از این پس با افرادی که اقدام به استعمال قلیان دراماکن عمومی و پارک ها کنند برخورد قانونی توسط مرجع قضائی و انتظامی صورت خواهد گرفت.

 

 

دلبری در ادامه با اشاره  به استعمال قلیان و سد معبر در سطح پارک های سبزوار یکی از مسائلی است که موجب نارضایتی شهروندان شده است، خاطر نشان کرد: تامین سلامت پارک های سطح شهر در گرو همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری سبزوار با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد با استعمال قلیان برای شهروندان در پارک ها و معابر عمومی ایجاد مزاحمت می کنند، گفت: طرح جمع آوری قلیان و برخورد با متخلفان به جد در دستور کار قرار گرفته تا این فضاهای عمومی برای استفاده مردم بیش از پیش  آماده و مهیا باشد.

گفتنی است بنا بر اعلام وزارت بهداشت ضرر استعمال ۳۰ دقیقه قلیان برابر با ضرر استعمال ۸۰ نخ سیگار است که متاسفانه در سال های اخیر استعمال قلیان در بین تمام اقشار جامعه خصوصا جوانان مشاهده می شود و این امر، خطری تهدید کننده برای سلامت است .

 

انتهای پیام/