معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار گفت: با توجه به شرایط مجود و اسقرار نیروها عملیات تخلیه و بیرون اوردن مقنی ها از صبح فردا آغاز خواهد شد.

حسین شاد در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به گیر افتادن ۴ مقنی در حین کار در عمق ۱۶۰متری بیان داشت: با توجه به اقدامات مقدماتی از قبیل بیمه افرادی که باید درعملیات حضور پیدا کنند و بررسی های آغازین ،انجام عملیات از صبح فردا آغاز خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه یکی دیگر از بستگان افراد گیر افتاده در لای چاه نیز بدون مجوز برای نجات به داخل چاه رفته است بیان داشت: از این فرد نیز اطلاعی در دست نیست و متاسفانه تعداد افراد گیر افتاده به ۵نفر افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه ریزی شد تا از مقنیان محلی برای لایروبی قنات در ۲ دهانه خروجی اقدام شود.

شاد ادامه داد: با توجه شواهد دو نفر از افراد که عصر دیروز موفق به خروج از چاه شده اند بیان داشت: شرایط حاکی از فوت افراد گیر افتاده دارد.

گفتنی است  این حادثه شامگاه دیروز رخ داد و در پی آن تیمهای امداد و نجات از جمعیت هلال احمر، اورژانس ۱۱۵ و آتش نشانی به محل اعزام شدند.

این افراد برای لایروبی مسیر قنات واقع در محدوده روستاهای کراب و کسکن به درون چاه رفته بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار در خصوص این اتفاق  گفت: ۲ نفر از این افراد با رساندن خود به دهانه های خروجی قنات نجات پیدا کردند.

وی افزود: عملیات جستجو و نجات برای یافتن چهار مقنی دیگر ادامه دارد لذا تا زمانی که این افراد پیدا نشوند نمی توان خبری از فوت یا مجروحیت آنان اعلام کرد.

جباری گفت: تیمهای نجات با تجهیزات کامل در محل حادثه هستند و تمام توان خود را برای نجات این افراد بکار گرفته اند.

انتهای پیام/