مستند خیرالنسا برشی از زندگی خیر النسا صدخروی به تهیه کنندگی دفتر مطالعات فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی در سبزوار کلید خورد.

اسماعیل هاشم آبادی مسئول دفتر تاریخ شفاهی سبزوار این پروژه در گفتگو با بصیر سبزوار با اشاره به اینکه فیلم برداری این مستند در سبزوار آغاز شده است اظهارداشت: بیش از ۳۰ساعت کار محتوایی و مصاحبه با شخصیت اصلی و۳ساعت مصاحبه با دیگر عوامل دست اندرکار در کمک به جبهه  این داستان صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه فیلم برداری این اثر در مدت پنج روز و به کارگردانی علیرضا باغشنی انجام خواهد گرفت تصریح کرد: سعی خواهد شد تا اثر برای شرکت در جشنواره عمار آماده اکران شود.

 

گفتنی است مستند خیرالنسا زندگی پیرزنی را به تصویر می کشد که با همت و غیرت مثال زدنی در طول هشت سال جنگ تحمیلی خانه خود را در روستای صدخرو تبدیل به پایگاهی برای جمع اوری کمک های مردی برای جبهه کرده است.

 

این بانوی صدخروی با تلاش مجدانه و مجاب کردن دیگر زنان روستا اقدام به پخت نان تهیه مربا از میوه ها و محصولات بومی روستا،خیاطی و تهیه لباس برای رزمندگان کرده است.

 

اقدامات خیرالنسا تنها به همین جا ختم نمی شود به طوری که ۵نفر از ۷پسرو داماد وی نیز  همزمان در جبهه حضور داشته اند.

 

روحیه بالا و معنوی و حس مسئولیت پذیری این بانوی صدخروی  نگذاشته که وی در ۹۰سالگی هم دست از تلاش بردارد در نظر دارد تا با راه اندازی جمعی اقدام به جمع آوری کمک و بافت لباس گرم برای مدافعام حرم کند.

 

انتهای پیام/