رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار از وقف دوباب مغازه به ارزش یک میلیارد و 200میلیون ریال در سبزوار خبر داد.

حجت الاسلام محمد نیساری در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه این وقف توسط خیر نیک اندیش حسین رجب زاده صورت گرفته اظهارداشت:  دوباب مغازه به عنوان شانزدهمین و هفدهمین وقف در سال جاری و در راستای ترویج نماز جماعت و برگزاری کلاس های آموزش قران صورت گرفته است.

 

وی همچنین با بیان اینکه موقوفات در شهرستان بیشتر در زمینه روضه برای امام حسین(ع) و زنده نگه داشتن قیام ایشان بوده است ادامه داد: علمای شیعه در زمانی که سلطنت های قبل از انقلاب سعی در از بین بردن این قیام داشتن با شناخت از اوضاع تاکید بر وقف برای این موضوع داشتند.

 

نیساری ادامه داد: امروز نیز باید با شناخت از حوزه ها ی مختلف و مورد نیاز سرمایه گذاری از این چشمه جاری استفاده کرد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با بیان اینکه جای خالی موقوافات قرآنی در میان موقوفات احساس می شود تصریح کرد: با توجه به شناخت این نیاز کارشناسان وقف اداره با آشنا کردن خیرین به این حوزه سعی در پر کردن این خلاء دارند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با اشاره به ضرورت اهمیت وقف در اسلام گفت: وقف می تواند در همه امورات زندگی انسان  مایه خیر و برکت باشد.

 

نیساری با بیان اینکه در موضوع وقف روایات زیادی از ائمه معصومین(ع) وارد شده است، تصریح کرد: وقف دارای برکات زیادی است که اگر به آن توجه شود بخش زیادی از مشکلات جامعه در ابعاد مختلف حل می‌شود.

 

انتهای پیام/