اجتماع بزرگ رهروان زینبی صبح امروز با حضور بانوان سبزواری در امامزاده شعیب(ع) سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام عبداله عزیزی از اساتید حوزه علمیه در این اجتماع با بیان اینکه مهم تریی خصوصیت حضرت زینب(س) صبر بود اظهارداشت: در گفتار همه ائمه امده است که روشنگری های حضرت زینب(س) بعد از واقعه عاشورا سبب رسوایی آل امیه و آشکار شدن جنایت های آنها در صحنه کربلا شد.

 

وی با اشاره به این که در برهه حساس کنونی لازمه گام برداشتن در مسیر الهی گذشتن از جان و مال است تصریح کرد: حب الهی را در اولویت نخست زندگی خود قرار دادن سبب حرکت در مسیر خداوند می شود.

 

 

وی ادامه داد: این حب الهی در وجود و معرفت حضرت زینب(س) به خداوند متعال وجود داشت که توانستند با استقامت در مسیر الهی در واقعه کربلا گام بردارد و بانوان ما باید الگوگیری از چنین بانویی را سرلوحه و مبنای زندگی دینی و معنوی خود قرار دهند.

 

عزیزی با اشاره به استقامت مادران شهدا در زمان جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم تاکید کرد: این مادران هستند که با صبری زینبی و فدا کردن فرزندان خود زمینه گسترش اسلام و دفاع را فراهم کرده اند.

 

این استاد حوزه با بیان اینکه پیروی از مکتب حضرت زینب(س) پیروی از مکتب عاشورا است خاطرنشان کرد: ایشان اسوه مقاومت در برابر زمامداران زورمندی بودند که با تهدید و تحریم می خواستند به خواسته هایشان برسند.

 

وی پاسداری از ارزش‌های عاشورایی را لازمه‌های اساسی جامعه کنونی دانست و افزود:  همه ما باید با تاسی از فرهنگ عاشورا و به ‌منظور ترویج معروفها و پاک کردن فضای جامعه از منکرها تلاش و از دین خود دفاع کنیم.

 

انتهای پیام/