مدیر بسیج دانشجویی سبزوار از اعزام بیش از540 نفر روز دانشجوی بسیجی در اردوهای جهادی در تابستان خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار ،علی نصیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکع در تابستان گذشته بیش از نفر روز دانشجو مشغول به خدمت به مناطق محروم بودند اظهارداشت: در این مدت هفت روستا از خدمات این اردوها بهره مند شدند.

 

وی با بیان اینکه این اردوها به صورت یک روزه سه روزه و هفت روزه در روستاها و مناطق محروم سبزوار به اجرا درآمد تصریح کرد: حوزه های فعالیت دانشجویان بسیجی به صورت گستره عمرانی ،فرهنگی ،درمانی و ارائه آموزش و مشاوره ها برای افراد در طبقات مختلف سنی بوده است.

 

نصیری در ادامه با اشاره به فعالیت های نظیر کمک به مرمت خانه مستمندان ایجاد مکان هایی با عنوان وقف عام زیبا سازی مدارس و بهسازی خاطرنشان کرد: این نوع فعالیت ها علاوه بر تاثیر بسزایی که در کاهش چهره محرومیت از روستا ها دارد به نوعی فرهنگ سازی برای افراد است تا با همت و همکاری بتوانند در پیشرفت منطقه خود سهیم باشند.

 

مدیر  بسیج دانشجویی سبزوار همچنین از برگزاری اردوهای شناسایی مناطق محروم در سبزوار خبر داد و ادامه داد: در ابتدا مناطق محروم و نیازهای آنها شناسایی شده تا به صورت هدفمند و استفاده از زمان دانشجویان به مناطق اعزام شوند.

 

وی توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای افراد را از دیگر فعالیت های حوزه بسیج دانشجویی دانست و افزود: پرداخت تسهیلات برای دانشجویان بومی با هدف ایجاد شغل در مناطق تعیین شده از جمله کارهای است که با این هدف به اجرا درمی آید.

 

نصیری ادامه داد: متاسفانه کمبود بودجه برای پرداخت تسهیلات مانع بزرگی است که پس مرتفع شدن ان می توان به تناسب نیاز های مناطق و مزیت های موجود اقدام به ایجاد مشاغل مختلف کرد.

 

انتها پیام/