رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت:برنامه ششم توسعه هیچ راهکار کاربردی برای رفع مشکلات و توسعه اقتصادی نداشت.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین مقصودی درجمع کارکنان شهرداری سبزوار با تاکید بر اینکه برنامه ششم توسعه هیچ راهکار کاربردی برای رفع مشکلات و توسعه اقتصادی نداشت، بیان کرد: لایحه‌ای که دولت با عنوان برنامه ششم توسعه در خراسان رضوی آورد هیچ برنامه ای نداشت و در این زمینه تنها چند قانون جابه‌جا شده بود.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در حال بازنگری است.

مقصودی  افزود: امروز اصلاح قوانین بین شوراها و شهرداری‌ها همواره به عنوان یکی از چالش‌های مهم کشور مورد بحث است، چرا که شوراها و شهرداری‌ها نقش مهمی در سیاست گذاری های کشور دارند.

 

وی با اظهار اینکه بخش عمده ای از قوانین شورا و شهرداری ها متعلق به قبل است، اظهار داشت: در گذشته جمعیت شهری به روستایی ۳۰ به ۷۰ بود که این مهم امروزه برعکس شده و همین امر لزوم بانگری قوانین را ضروری تر کرده است.

 

مقصودی در ادامه مباحث خود بیان کرد: شورا و شهرداری مظهر مدیریت یکپارچه شهری هستند و باید با استفاده از ظرفیت مردمی و کسب درآمدهای پایدار برای توسعه و عمران شهر تلاش کنند.

 

وی از انتصاب شهردار سبزوار ابراز خرسندی کرد و گفت: مسئولان همیشه در همه دوران مدیون مردم هستند، آنان در همه لحظه ها آنجا که باید باشند حضور داشته  و دارند حال نوبت ماست که با تلاش مضاعف، اخلاق حسنه و روی گشاده گره از کار آنان باز کنیم.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز باید مدیران شهرداری در اتاق شان به روی مردم باز باشد و گوش شنوایی برای مشکلات، کمبودها، نارضایتی ها و دغدغه های آنان باشد.

 

مقصودی با بیان اینکه مدیریت شهر نیازمند آرامش، اعتماد و تعامل است، گفت: شهرداری باید در فضایی آرام، به دور از هیاهو در قالبی برنامه محور و با چشم انداز روشن و زمان بندی مشخص، امور شهر را پیش برده و به شهروندان خدمات رسانی نماید.

 

نماینده مردم سبزوار درمجلس  با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) بیان کرد: فرهنگ عاشورا باید جهانی شود، اگر عاشورا رخ نمی‌داد صدای عدالت‌خواهی همه پیغمبران گذشته و امید مظلومان از بین می‌رفت.

 

مقصودی با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) روح مقاومت را در جامعه زنده کرد و جامعه را به استقامت و عدم پذیرش ذلت و خواری سوق داد، گفت: امروز همه مردان و زنان آزادی‌خواه در جهان فریاد هیهات من ‌الذله را سر می‌دهند و امام حسین (ع) با قیام خود روح شهادت‌طلبی، استقامت و مقاومت را در دنیا تزریق کرد.

 

انتهای پیام/