معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار از آغاز تغییرات هندسی در بزرگترین ورودی استان خراسان رضوی از امروز خبر داد.

جعفر صائمی در گفتگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه تغییرات در میدان سربداران به عنوان بزرگترین طرح ترافیکی غرب خراسان رضوی صبح امروز آغاز شده اظهارداشت: مسیر میدان سربداران مهمترین گذرگاه زائران حضرت رضا(ع) به عنوان اصلی ترین ورودی استان خراسان رضوی است.

 

وی با اشاره به اینکه اعتبار اولیه و توافق شده با پیمانکار ۲۰۰میلیون تومان برای انجام امورات عمرانی در این جابجایی است خاطرنشان کرد: جابجایی تاسیسات برق زیباسازی نورپردازی و طرح های دیگر در میدان نیز هزینه ای را به این مبلغ می افزاید.

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار اقدامات انجام گرفته در طرح اصلاح هندسی را تغییر جهت در محور میدان دانست و افزود: تغییر موقعیت میدان به سمت شمال ایجاد جزایر جداکننده ترافیکی در کاهش بارترافیک این میدان نقش موثری ایفا می کنند.

 

وی با بیان اینکه طرحی که در حال حاضر به اجرا در خواهد آمد تنها تغییرات سطحی این میدان را در نظر گرفته است عنوان کرد: آغاز طرح اصلی به عنوان پروژه زیرگذر این میدان به علت عدم تامین مالی در حال حاضر اجرایی نخواهد شد.

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار با بیان اینکه طرح زیرگذر میدان سربداران نیازمند تامین بیش از ۱۲میلیارد تومان اعتبار است تاکید کرد برای اجرایی شدن طرح زیرگذر مساعدت ویژه دولت و توجه نمایندگان به طرح می تواند راه گشای حل معظل باشد.

 

میدان سربداران ورودی شهرسبزوار و یکی از ورودی های اصلی استان خراسان است که در پیک مسافرت ها و تردد زائرین علی ابن موسی الرضا(ع) با مشکلات عدیده ترافیکی روبرو می شود.

 

طرح ایجاد زیرگذر در این میدان چند سالی است که به علت عدم تامین مالی و برخی مسکلات دیگر اجرایی نشده است.

 

انتهای پیام/