مدیر عامل مرکز نگهداری از سالمندان مادر گفت: کار آفرینی بیش از 200 نفر در مجموعه بدون دریافت هیچ گون تسهیلات دولتی انجام گرفته است.

به گزارش بصیر سبزوار، مهدی ذبیح اللهی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پس از ۱۵سال فعالیت مرکز سالمندان ظرفیت نگهداری بیش از ۲۰۰سالمند مادر فراهم شده است اظهار داشت خوشبختانه در این مدت وبدون دریافت هیچ گونه تسهیلات دولتی موفق به ایجاد اشتغال برای ۲۰۰نفر شده ایم.

 

وی با اشاره به اینکه مرکز سالمندان بزرگترین مرکز نگهداری از سالمندان در شرق کشور است تصریح کرد: در سال جاری خدماتی نظیر مراقبت از سالمندان در منزل نیز به حوزه فعالیت این مرکز افزوده شده است که با توجه به شرایط سالمندان نوع مراقبت ها به صورت دوره ای متفاوت خواهد بود.

 

ذبیح اللهی در ادامه به اقدامات ساخت دهکده سالمندان با ظرفیت ۵۰۰نفر در سبزوار اشاره کرد و افزود: متاسفانه این عمل معطل دریافت زمینی است که هنوز شرایط تحویل آن از سوی مسئولان فراهم نشده است.

 

وی با بیان اینکه در فاز اول ۷هزار متر از زمین قابل تحویل خواهد بود خاطرنشان کرد: پس از تحویل این زمین هزینه ای معادل ۱۵میلیارد تومان برای ساخت دهکده سالمندان برآورد شده است.

 

ذبیح اللهی همچنین از آماده سازی و افتتاح نمایشگاه عاشورایی “کعبه می گوید حسین کربلا لبیک گو” به مناسبت ماه محرم در محوطه مرکز سالمندان خبر داد.

 

مدیر عامل مرکز نگهداری سالمندان مادر با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فضایی برای حضور همشهریان در محیط مرکز و آشنایی آنها با فضا موجود است خاطر نشان کرد: ایجاد این حس عاطفی بین همشهریان و مادران می تواند نقش مهمی در هرچه بهتر اداره کردن مجموعه ایفا کند.

 

وی این نمایشگاه روایتگر هفت صحنه مذهبی و پنج واقعه اتفاق افتاده در صحنه  کربلا خواهد بود.

 

انتهای پیام/