اجتماع بزرگ لبیک یا حسین با حضور جمع کثیر از شهروندان سبزواری و عاشقان ابا عبدالله در جوار امام زاده شعیب (ع) برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،عضو  شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در این اجتماع با تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) اظهارداشت: جهل ،بی اطلاعی و نا آگاهی مردم سبب شد تا دشمنان ائمه بتوانند حق آنها را ضایع کرده و بر امت اسلام حکم رانی کنند.

 

آیت الله عباسعلی اختری با بیان اینکه بنی امیه از جهالت مردم استفاده کرده و آنها را از مسیر اصلی و ولایت دور کرد تصریح کرد: تهاجم فرهنگی که دشمن در پیش گرفته هم مانند همان سیاستی است که قصدش دور کردن مردم از ولایت است.

 

وی هدف بزرگ امام حسین (ع) از قیام و جنگ با یزد را احیا امر به معروف دانست عنوان کرد: مردم ایران با کنار زدن حکومت طاغوت و روی آوردن به ولایت این آرزو را محقق کردند.

 

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره کرد و افزود: دشمن از طریق ماهواره و فضاهای مجازی سعی در ایجاد شبهات و بی ارزش نشان دادن اعتقادات مردم دارد و متاسفانه برخی مسلمانان غافل نیز با گذاشتن علم یزید در خانه هایشان از آنها پیروی می کنند.

 

آیت الله اختری در ادامه با بیان اینکه اسارت اهل بیت امام حسین راهکاری برا تبلیغ و جهانی شدن قیام ایشان بود خاطر نشان کرد: حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) در طول مسیر با بیان حقایق عاشورا نگذاشتند این حرکت امام حسین در کربلا باقی بماند و امروز این قیام جهانی شده است.

 

در ابتدای مراسم پرچم بارگاه امام زاده شعیب(ع) در ماه محرم به رنگ مشکی درآمد.

 

انتها یپام/