فرمانده نیروی انتظامی خوشاب عنوان کرد: امنیت و آرامش جامعه تنها با با پشتیبانی، حمایت و همراهی مردم میسر خواهد شد.

سرهنگ اسماعیل کلاته،  همزمان با هفته ناجا در گفتگو با بصیر سبزوار، با بیان اینکه بیشتر مأموریت‌های ناجا امر به معروف و نهی از منکر است، عنوان کرد در کشور ۱۲۰۰ مورد مأموریت مختلف بر عهده نیروی انتظامی است.

وی افزود: شعار امسال هفته نیروی انتظامی «همه با هم برای امنیت و آرامش» انتخاب شده است و امنیت و آرامش جامعه میسر نمی‌شود مگر با پشتیبانی، حمایت و همراهی مردم.

فرمانده انتظامی خوشاب با بیان اینکه این شعار برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی انتخاب شده است، تصریح کرد: مردم می‌توانند به روش‌های مختلف به این نیرو کمک کنند و در امر انتظامی مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: کمک‌های دولت محدود است و سرمایه‌ها در بعضی مواقع جوابگوی هزینه‌ها نیست، لذا خیرین می‌توانند از جمله در بخش ساخت منازل مسکونی برای پرسنل پاسگاه‌ها جهت استقرار پرسنل با خانواده‌هایشان نقش آفرینی کنند.

سرهنگ کلاته با اشاره به حدیثی از ائمه اطهار(ع) با این مضمون که فرمودند، عیب مرا به من هدیه دهید، و اینکه در بعضی موارد مردم باید از نیروی انتظامی در برخورد با متخلفان و قانون شکنان حمایت کنند نه از کسانی که جرم و خلافی انجام داده‌اند، اظهار کرد: انتقادات چکشی و گاهی نابجا بیشتر مواقع بی‌اثر است و باید انتقاد به نحوی بیان شود که آبرو، حیثیت و شخصیت فرد حفظ شده و با ارائه راهکار و پیشنهاد صورت گیرد.

حداقل، با رعایت قوانین و مقررات به نیروی انتظامی کمک کنید
وی با تأکید بر اینکه از موارد دیگری که رهبر معظم انقلاب درباره نیروی انتظامی اشاره کردند جهاد آموزشی است که مورد تأکید فرماندهی نیروی انتظامی است، ابراز کرد: مردم می‌توانند با کمک علمی، ارائه راهکار و پیشنهاد مثبت و غیره نیز به ما کمک کنند و اگر هیچ کمکی ندارند حداقل می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات که برای سلامتی و امنیت آنها وضع شده است به نیروی انتظامی یاری برسانند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز برای کمک، مردم می‌توانند در قسمت شوراهای همکار پلیس، بخش معتمدین و همیار پلیس فعالیت کنند و یا به عنوان پلیس افتخاری در مأموریت‌ها یاور ما باشند.

فرمانده نیروی انتظامی درباره استقرار پلیس راه، پلیس ۱۰+، حوزه وظیفه عمومی و صدور گواهینامه در شهرستان خوشاب، ابراز کرد: طبق رایزنی که با مسئولان استانی انجام شده، قرار است به‌زودی پایگاه پلیس راه در شهرستان خوشاب مستقر شده و با مشخص شدن افراد مربوطه برای راه‌اندازی آموزشگاه راهور و پلیس ۱۰+، این بخش‌ها به زودی در شهرستان فعال و به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.

کاهش تصادفات رانندگی در خوشاب
کلاته با اشاره به آمار فعالیت نیروی انتظامی در شهرستان خوشاب از مهرماه سال گذشته تاکنون بیان کرد: در بخش تصادفات رانندگی نسبت به سال قبل کاهش داشتیم ولی با توجه به آمار پرونده‌های قضایی نیاز به فرهنگ‌سازی و ورود بزرگترها برای کاهش پرونده‌های قضایی برای حل مشکلات و کاهش پرونده در شهرستان داریم.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۶۵۰ تماس با شماره تلفن ۱۱۰ داشتیم که ۴۶۵ مورد عملیاتی بوده است، عنوان کرد: در هفته نیروی انتظامی با توجه به تصمیمات گرفته شده تسهیلاتی در بخش بیمه، کاهش هزینه پارکینگ و مساعدت‌های بیشتری برای آزاد سازی خودروهای توقیفی که مشکل قضایی ندارند، اتخاذ شده است که افراد دارای خوردوی توقیفی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

فرمانده نیروی انتظامی خوشاب تأکید کرد: کسانی که برای آزادسازی خودورهای توقیفی اقدامی انجام ندهند بعد از گذشت یکسال با توجه به قوانین مربوطه این خودروها به نفع بیت‌المال فروخته خواهد شد.