مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار گفت: آنهایی که دم از آشتی با دشمنان میزنند فلسفه قیام عاشورا را نفهمیده اند.

حجت الاسلام حسین علیپور در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه سیاسی ترین عزای ما عاشورا است اظهار داشت: امام حسین به راحتی می توانست با دشمن کنار بیاید و بدون جنگ به زندگی ادامه دهد.

وی با بیان اینکه تا قبل حکومت طلحه و زبیر در کنار امام علی(ع) بودند و برای رسیدن ایشان به خلافت لحظه شماری می کردندتصریح کرد: بعد از حکومت این افراد به سهم خواهی برخواسته و سبب جنگی شدند که نتیجه آن کشته شدن ۱۷ هزار نفر شد.

علیپور با اشاره به این که موجودیت ما به عنوان شیعه زمانی اثبات می شود که به درخت ولایت متصل باشیم تصریح کرد: عزاداری با شناخت از جمله راههای اتصال به این شجره است.

مسئول دفتر نمایندگی در سپاه ناحیه سبزوار با اشاره به اینکه بصیرت در عزاداری مهم ترین نکته ای است که نباید از نظر دور بماند ادامه داد: بطن و باطن عاشورا برای عبرت گرفتن است و هرکه از این واقعه عبرت نگیرد در صف یزیدیان خواهد ایستاد.

وی با اشاره به اینکه شور حسینی باید همراه با شعور باشد تاکید کرد: عزاداری بدون شناخت از فلسفه قیام در معرض تحریف است بوده و براحتی از خط اصلی انقلاب دور می شود.

علیپور با اشاره به اینکه عزاداری های بدون شناخت زمینه حضور دشمن برای انحراف می شود خاطر نشان کرد: شیعه انگلیسی که رهبری جامعه را از ان برحذر داشته اند خواهان اینگونه عزاداری ها هستند تا به این وسیله شیعه و مسلمانان را در جهان ترویج کنند.

انتهای پیام/