رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار ازفعالیت290هیات مذهبی در ایام محرم در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام سیدمحمد جواد سجادی نژاد شب گذشته در مراسم که به مناسبت آغاز ماه محرم با مسئولین و هیئت امنای هیئات مذهبی شهرستان برگزار شد با بیان اینکه عزاداری ماه محرم از اصلی تریم مراسم های مذهبی شیعیان است اظهارداشت: ۲۹۰هیئت مذهبی و۶۰ایستگاه صلواتی در شهرستان اقدام به اقامه عزا برای ابا عبدالله می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه در این ایام ۲۴ بازرس درغالب تیم های بازرسی بر عملکرد هیئات و تکیه ها و دسته جات عزاداری نظارت خواهند کرد بیان داشت: استفاده از طبل ها بسیار بزرگ قمه زنی و حرکت علامات مختلف در هنگام بربرپایی عزا ممنوع خواهد بود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار با بیان اینکه محرم زمان تبیین معارف علوی و حسینی است تاکید کرد: مبلغین بایئ در این ایام با صبرو حوصله و مطالعه دقیق اقدام به معرفی شعائر دینی کنند.

 

سجادی با بیان اینکه خرافات و برخی بدعت های وارد شده باید از عزاداری ها حذف شود خاطر نشان کرد: خرافاتی مانند قمه زنی مانند موریانه ای بر اعتقادات مردم هستند.

 

وی با اشاره به آسیب های فضای مجازی برای نسل جوان و انتشار گسترده شبهات از سوی دشمن در این شبکه ها بیان داشت: طلاب و روحانیون با مطالعه دقیق در خصوص پاسخگویی به شبهات مانع از بی پاسخ ماندن شبهات در بین جوانان شوند.

 

وی با تاکید بر اقامه نماز اول وقت در دسته روی های روز تاسوعا و عاشورا بیان داشت: اهتمام به این مسئله باید در رأس همه امور قرار گیرد.

 

انتهای پیام/