رئیس اداره اوقاف سبزوار گفت: متاسفانه در بیش از 2هزار موقوفه شهرستان هیچ موقوفه ای در حوزه ترویج و آموزش قران ثبت نشده است.

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد نیساری صبح امروز و در جمع مبلغان ماه محرم با بیان اینکه ترویج و آموزش قران نیازمند صرفه هرینه و برگزاری کلاس های آموزش است تصریح کرد: وقف یکی از بهترین راه تامین این هزینه هاست اما متاسفانه هیچ کدام از موقوفات سبزواری در این زمینه ثبت نشده اند.

 

وی با اشاره به اینکه مبلغان در ماه محرم بهترین فرصت را برای توصیه و ترویج مردم برای انجام این عمل خیر دارند تصریح کرد: آشناکردن مردم با برکات وقف در زمینه ها مختلف می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی باشد.

 

نیساری به موضوع ثبت وقف ها در زمان گذشته اشاره کرد و افزود: درزمانی که حاکمان سرسپرده غربی سعی در خاموش کردن چراغ عزاداری ائمه بودن علمان دین به خوبی این موضوع را تدبیر کردند و با ترویج وقف در زمینه عزاداری ها بر استمرار آن تاکید کردند.

 

رئیس اداره اوقاف سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر می توان با ترویج ثبت وقف در زمینه های دیگر مانند ترویج و آموزش قران از راهگشای اقتصادی برای این موضوع باشیم.

 

نیساری با توجه توسعه وقف مشارکتی افزود: خوشبختانه با راه اندازی این شیوه سرمایه های کوچک در یک حساب جمع شده و پس از آن اقدام به خرید واحدتجاری و یا مسکونی کرده که ظرفیت لازم برای وقف را داراست.

 

انتهای پیام/