مهر همیشه با نشاط و سرزندگی برای دانش آموزان همراه است اما جدای از زیبایی هایی همیشه مشکلاتی را برای والدین دانش اموزان به همراه دارد.

به گزارش بصیر سبزوار،مشکلاتی از قبیل تهیه لوازم تحریر با قیمتهای گزاف و دریافت شهریه مدارس که گویا دیگر در این زمانه به جوکی بی مزه تبدیل شده است، حرفی که مسئولان در مصاحبه ها یشان و در برابر دوربین خبرنگاران با اقتداری مثال زدنی تاکید بر عدم دریافت آن از سوی مدیران دارند واقعیتی که در مدارس به گونه ای دیگر نمود پیدا کرده و این بار عجز والدین و اولیا است که در برابر اقتدار مدیران مدرسه راهی جز پرداخت شهریه ندارد.

 

اما گذشته از این مشکلات سال تحصیلی برای اولیای دانش اموزان مدرسه فرهنگ سبزوار با معضلی جدید آغاز شده است معضلی به نام مدرسه خاص که تبعیضی را بین فقیر و غنی و یا فرهنگی و غیر فرهنگی به وجود آورده است.

 

ماجرا به این شکل است که در محدوده خیابان معلم سه واحد آموزشی با نام های صاحب الزمان (پسرانه تک شیفت ) ،بیهقی( پسرانه تک شیفت) و مدرسه فرهنگ ومقداد به صورت دوشیفت (دخترانه و پسرانه)سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.

 

مشکل دقیقا از همین نقطه آغاز می شود اختلاط بین دختر و پسرانی که تازه در سنین بلوغ قرار گرفته و کنجکاوی هایی که برای آنها وجود دارد سبب شده رفتارهایی از سر همین کنجکاوی از آنها سر بزند رفتارهایی مانند نوشتن شماره تلفن و درخواست تماس و یا نوشتن الفظ رکیک برروی میز ها که به راحتی میتواند آرامش روحی و روانی هر دو جنس را به هم ریخته و علاوه بر جلوگیری از آموزش صحیح باعث مشکلاتی در آینده دانش آموزان شود.

 

به گفته برخی از والدین در سال گذشته نیز این مشکل وجود داشته که با توجه به ساخت واحد اموزشی صاحب الزمان برای سال تحصیلی ۹۵ مسئولین این وعده را داده اند که پس از تکمیل این مدرسه مشکل برطرف شده و مدارس به صورت تک شیفت و یا دو شیفت همزمان تک جنسیتی دایر خواهد شد.

 

 

حال پس از تکمیل این واحد آموزشی بازهم این مشکل پا برجا بوده و دغدغه والدین برطرف شده است.

 

 

ظهور پدیده ای به نام مدرسه خاص

مدرسه خاص اسمی است که اگر شما هم برای ثبت نام فرزندتان به مدارس مراجعه کرده باشید با آن برخورد کرده اید.

از اسم معلوم است مدرسه ای که برای افراد خاص شما بخوانید از ما بهتران و افرادی که توانایی پرداخت شهریه های آنچنانی را دارند ایجاد شده است.

از قضای روزگار این پدیده هم غیر قانونی بوده است که مدرسه صاحب الزمان نیز به این پدیده گرفتار شده است و این موضوع مانع از این خواهد شد که  که دانش اموزان پسری که در مدرسه مقداد ثبت نام کرده اند برای سال تحصیلی جدید به این مدرسه نقل مکان کنند و این چنین است که اولیا یا باید به این موضوع که فرزندانشان در مدرسه دوشیفته و با جنسیت  مختلف درس بخوانند و یا مدرسه ای دور تر از محل سکونت را انتخاب کنند.

 

 

چرا نباید این دغدغه به حق اولیا بر طرف شود؟

 

رئیسآموزش و پرورش سبزوار  این موضوع را در حال حاضر غیر قابل حال می داند و عنوان می کند به دلیل این که ثبت نام دانش آموزان در مدرسه مقداد به عنوان شیفت صبح انجام گرفته نمی توان آنها را به شیفت بعد از ظهر مدرسه صاحب الزمان انتقال داد.

 

دلیل دیگر نیز نبود امکانات اموزشی برای دانش اموزان در مدرسه صاحب الزمان ۱۸ کلاسه است که نمی تواند پذیرای دانش آموران مدرسه مقداد با ۱۲ کلاس باشد.

 

بینش با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰کلاس دوشیفته در سبزوار و به خصوص مناطق حاشیه نشین است و با توجه به خط قرمز بودن برگزاری کلاس های دوشیفته در آموزش و پرروش امکان اضافه کردن کلاس دوشیفت را نداریم.

 

حال پاسخ این سوال را که چگونه ۵۰۰ کلاس دو شیفته می تواند دایر شود اما با توجه معضل به وجود آمده نمی توان دانش اموزان پسر و دختر را در دو مدرسه سامان دهی کرد در پرده از ابهام باقی می ماند.

 

البته شما می توانید پاسخ سوال آیا دریافت شهریه در مدارس قانونی است و یا غیر قانونی را روبروی این سوال نیز بنویسد.

 

انتهای پیام/