همزمان با سراسر کشور و اغاز سال تحصیلی با حضور مسئولین زنگ مهر در مدارس سبزوار نواخته شد

به گزارش بصیر سبزوار مرتضی بینش در آئین نواختن زنگ مهر در آموزشگاه شاهد حضرت مریم گفت :نواختن زنگ ها در مدارس حامی پیامی است که دانش آموزان باید درآن تامل کنند.

 

وی با اشاره به نواختن زنگ ایثار وشهادت در مدارس اظهار داشت :درسند تحول بنیادین نیز حفظ وتاکید بر جایگاه ایثار وشهادت نیز تاکید شده است .

 

مدیر آموزش و پرروش سبزوار با بیان اینکه مهر یک پدیده اجتماعی است بیان داشت: با اغاز مهر آهنگ زندگی تغییر کرده و پویایی در چهره شهر نمایان می شود.

 

بینش با بیان اینکه تضمین آینده در گروه پویایی و شکوفایی همه جانبه دانش آموزان است تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف با ید تمام ساعت های مطرح شده در سند تحول بنیادین محقق شود.

 

مرتضی بینش با اشاره به نواختن زنگ شیر درمدارس اظهار داشت :در سال جدید دانش آموزان با تغذیه سالم به خصوص شیر می توانند یکی از ساعتهای مهم آموزش وپرورش که زیستی بدنی است دست یابند.

وی همچنین نواختن زنگ نماز را یادآورشدوگفت :این زنگ نیز به منزله توجه معلمان ودانش آموزان به اقامه نماز در مدارس است.

احمدبرادران معاون استاندار وفرماندار شهرستان سبزوار نیز در این مراسم با اشاره به نقش مهم آموزش وپرورش در تحول جامعه اظهار داشت :رسیدن به جایگاه مطلوب انسانی تنها از گذرگاه آموزش وپرورش می گذرد.

 

دراین مراسم پیام دکتر فانی وزیر آموزش وپرورش ومدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی توسط نماینده استان قرائت شد.

درپایان نیز مسئولان ضمن ادای احترام به مقام شهدا وتقدیر از خانوداه شهید مدافع حرم شهید دامرودی وخانواده شهید نظیف به عنوان شهید شاخص ملی تقدیر وزنگهای سال تحصیلی جدید به صدا در آمد.

 

انتهای پیام/