فرمانده گروه مهندسی 47سلمان گفت: اینکه برخی میگویند باید دست از گسترش توان دفاعی برداریم حرفی ساده لوحانه است.

به گزارش بصیر سبزوار، سرتیپ دوم پاسدار محمد رضا داجلری در مراسم رژه نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران کشوری است که در همه حال مورد تهدید است اظهارداشت: اینکه بگویند باد دست از گسترش توان نظامی و دفاعی برداریم تا به پیشرفت اقتصادی برسیم حرفی ساده لوحانه است که تاریخ نیز به این حرف خواهد خندید.

 

وی با اشاره به روزهای آغازین جنگ تحمیلی علیه ایران تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب استکبار جهانی برای از بین بردن انقلاب نوپا بسیار تلاش کرد و آخرین هربه خود یعنی جنگ را به عملی کرد.

 

داجلری با بیان اینکه نیروهای ژاندارمری و شهربانی افراد سرسپرده و وابسته به رژیم طاغوت بودند بیان داشت: در روزهای آغازین خط مقدم جنگ ۵کیلومتری شهر اهواز بود و هیچ مقاومتی از سوی این نیروها نبود.

 

فرمانده گروه ۴۷ سلمان به تدبیر حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر گسیل نیروهای مردمی به جبهه ها عنوان کرد:این تدبیر رهبر کبیر انقلاب سبب شد تا ارتش عراق پشت شهرها بماند و این فرصتی شد تا نیروهای سپاه و ارتش بتوانند سامان دهی منظمی پیدا کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه سیاست استکبار جهانی تجزیه کشورهایی مانند عراق ایران و سوریه به کشورهای کوچک تر است تاکید کرد: باید توان دفاعی خود را هر روز بیش تر از روز قبل تقویت کرده و آماده پاسخگویی به هرگونه تجاوز باشیم.

 

داجلری تاکید کرد: در صورت تعطیلی نیروهای دفاعی و نظامی کشور همان بلایی سرمان خواهد آمد که در تاریخ و قبل از انقلاب در جنگ ها برسرمان اورده اند.

 

انتهای پپام/