همزمان با عید غدیر اجتماع بزرگ غدیرون در سبزوار برگزار شدو مداحان اهل بیت عصمت طهارت به در این مراسم به در مدح ولایت حضرت علی (ع) اشعاری را خواندند.

به گزارش بصیر سبزوار،همزمان با عید بزرگ غدیر بیش از ۵هزار شهروند سبزواری با شرکت در اجتماع بزرگ غدیرون این عید بزرگ را جشن گرفتند.

 

در این مراسم علی رضا اکبرر پناهی مقدم از اساتید حوزه علمیه قم با بیان اینکه اطعام این روز ثواب اطعام انیبا را دارد در فضیلت این روز بیان داشت: یک روز روزه داری در عید غدیر ثواب روزه دهر را در بر دارد.

 

وی با بیان اینکه ما مدیون پرورش پدران و مادرانی هستیم که مارا غدیری و پیرو حضرت علی آفریدند بیان داشت:تربیت تنها به بزرگ کردن نیست و باید سعی کرد تا جوانان غدیری و پیرو ولایت باشند.

 

علی رضا اکبر پناهی مقدم با بیان اینکه  غدیر ادامه هدایت الهی است ادامه داد: همان خدایی که پیامبرانی را فرستاد و کتب آسمانی برای هدایت در غدیر چون دیگر پیغمبری مبعوث نخواهد شد شخصیت های خدایی را به بشر معرفی کرد.

 

از ویژه گی های این اجتماع پهن شدن بزرگترین سفره اطعام غدیر با پخت بیش از یک تن برنج،نیم تن گوشت و بود که بیش از ۵هزار نفر در این سفره اطعام شدند.

 

در پایان برنامه نیز به قید قرعه ۱۴سفر زیارتی مشهد و ۱۰سفر زیارتی کربلا به شرکت کنندگان اهدا شد.

 

گفتنی است این مراسم به همت خادمین آستان مقدس شهدا و باهدف بزرگداشت ۸۰شهید سادات و ۱۲ شهید فاجعه منا در روز عید غدیر برگزارشده است.

 

انتهای پیام/