همزمان با عید سعید غدیر بزرگترین سفره اطعام غدیر به طول یک کیلومتر در سبزوار پهن خواهد شد.

به گزارش بصیر سبزوار،جواد شمس آبادی از فعالان حوزه فرهنگی  در گفت و گو با بصیر سبزوار با بیان اینکه از ابتدای دهه کرامت تا پایان دهه ولایت در سبزوار با هدف جمع آوری نذورات مردمی برای اطعام این روز به انجام رسیده اظهارداشت: همزمان با عید غدیر خم اطعام ۵هزار نفر از شهروندان در سبزوار انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد:  این برنامه  بزرگداشت هشتاد شهید سادات سبزواری و گرامی داشت شهدای فاجعه منا از سبزوار نیز خواهد بود تاکید کرد: مردمی ترین یادواره شهدا در روز عید غدیر و با کمک بیش از ۵۰۰خیر نیک اندیش در سبزوار برگزار خواهد شد.

 

این خادم آستان شهیدان سبزوار به توجه ویژه سخنان ائمه در خصوص اطعام این روز اشاره کردو بیان داشت: با تلاش های خادمین و فعالین آستان شهیدان سبزوار در چهت جمع اوری نذورات برای اطعام در این روز  ۱۷قربانی روز عید قربان در این روز اطعام خواهد شد.

 

شمس آبادی با تاکید بر هم گرایی بین هیئت های شهر در برگزاری این مراسم تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده اقدامات اجرایی از قبیل پذیرایی انتظامات و.. .برعهده جوانان از هیئت های مختلف گذاشته شده تا نوعی اتحاد و هم دلی برای برگزاری مراسمات مذهبی در سبزوار ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه اتحاد بین مجموعه های فرهنگی شهرستان سبب خواهد شد تا اقدامات از حالت جزیره ای خارج شود تصریح کرد: برگزاری مراسم های مذهبی به صورت متحد و یک جا از قبیل عزاداری روز تاسوعا و عاشورا و اعیاد بزرگ مذهبی سبب خواهد شد تا این مراسم ها با شکوه و جلال  در بین جامعه نمود پیدا کند.

 

شمس آبادی اجرای برنامه های فرهنگی از قبیل ایستگاه صلواتی و ایجاد غرفه فروش نوشت افزار ایرانی اسلامی همزمان با برگزاری یادآور شد و ادامه داد: در حدود ۴۰۰نفر از ایتام شهرستان خوشاب مهمان سفره با برکت امیر المومنین در این روز خواهند بود.

 

انتهای پیام/