نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد دانش بنیان می تواند به عنوان پایه اقتصاد مقاومتی در پیشرفت کشور باشد.

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فردر جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بر پایه اقتصاد دانش بنیان است تاکید کرد:تولید ثروت از علم می تواند منبعی بدون انتها باشد که علاوه بر تامین نیاز های داخلی کشور را با دانش روز همراه کند.

 

وی با بیان اینکه نوآوری و خلاقیت باید همرا ه با دانشگاه باشد تاکید کرد: وجود دانشگاه های بزرگ نظیر حکیم سبزوادری شهرستان می توان کمک بزرگی به توسعه شهرستان باشد و یکی از عوامل مهم رونق بخش صنعت و ارتباط بین این دو حوزه خواهد بود.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به رشد خلق ثروت از علم در دانشگاه نسبت به سالهای گذشته تصریح کرد: عایدی دانشگاه حکیم از ۱۹۰میلیون تومان به ۲و نیم میلیارد تومان در سال گذشته رسیده که این خود نشان از عزم دانشگاه برا جبران عقب ماندگی ها در این حوزه است.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید بستری برای پیشرفت اقتصاد دانش بنیان فراهم کند ادامه داد: برای به مقصود رسیدن این مهم توجه ویژه به بخش پژوهش باید در دستور کار قرار گیرد.

 

سبحانی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: تاکید این سیاست ها نیز بر استفاده از توان داخلی و تولید ثروت از علم است.

 

انتهای پیام/